НОВИНИ

Україні не світить перспектива членства в ЄС

В угоді про асоціацію між Україною і ЄС не буде закріплено перспективу членства України в Європейському Союзі.

Про це в інтерв’ю виданню «Коммерсант-Украина» заявив комісар Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

«Не ввійде. Я сподіваюся, що цей факт не стане проблемою, яка виявиться перешкодою для підписання українською стороною угоди про асоціацію», - заявив Фюле, відповідаючи на запитання, чи ввійде в угоду згадування про перспективу членства України в ЄС або про статтю 49 Європейського договору, що гарантує таку перспективу.

Водночас Фюле наголосив, що ЄС дуже рішуче налаштований завершити переговори за угодою про асоціацію, а також підписати з Україною договір про створення зони вільної торгівлі.

«Сьогодні в України - історичний шанс. Вам залишилося зробити один або два кроки. І якщо зараз ви не використовуєте цей стратегічний момент, у вас, схоже, буде небагато можливостей повернутися на ті ж позиції (у переговорах з ЄС – Ред)… Сьогодні ми з вами близькі до того, щоб перейти на абсолютно новий рівень взаємин. І я боюся, що, якщо ми втратимо цю можливість, нам буде дуже важко до неї повернутися», - сказав Фюле.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.