НОВИНИ

Азаров стверджує, що підготувався до кризи краще за всіх

Чинний уряд за півтора року роботи зробив Україну менш вразливою до впливу можливої світової фінансово-економічної кризи. Про це 19 вересня заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у Києві на засіданні прес-клубу з представниками економічних видань.

«Та робота, яку здійснював уряд упродовж півтора року і завдяки якій вдалося зменшити дефіцит бюджету, є найголовнішим антикризовим заходом, який дає змогу нам зараз говорити про те, що ми готові до можливої світової кризи набагато краще, ніж це було у 2008 році», - наголосив Азаров.

За його словами, набагато простіше закрити дефіцит держбюджету у 2,5%, ніж майже у 20%.

«Якщо ми не зможемо у разі кризи віднайти кредитні ресурси у 2,5%, ми закриємо це за рахунок внутрішніх ресурсів. На 2,5% скоротити видатки набагато простіше, ніж на 17%», - сказав Азаров.

Він підкреслив, що 2008 року на початку світової кризи попередній уряд не мав конкретних програм з протидії фінансово-економічній кризі. Величезною помилкою, на думку Азарова, було те, що під час світової кризи попередній уряд працював без міністра фінансів.

Прем'єр-міністр наголосив, що нині Україна готова до можливої світової кризи краще за деякі європейські держави.

За його словами, реалізація урядової програми з імпортозаміщення дасть змогу заощадити значний обсяг валюти.

Крім того, уряд продовжить переговори з РФ щодо перегляду кабальних для України газових угод 2009 року.

Водночас уряд розраховує з 2013 року збільшити видобуток власного газу на 1,5 млрд кубометрів на рік.

«Ми пішли на великі затрати і придбали дві платформи для видобутку газу, і вже починаючи з І-го кварталу наступного року вони будуть встановлені на шельфі Чорного моря. Близько року знадобиться на те, щоб вони розпочали видобуток газу, і вже з 2013 року Україна отримає додатково приблизно 1,5 мільярда кубометрів газу», - сказав Азаров.

Він прогнозує, що 2012 року значного зниження попиту на український метал на світових ринках не буде, тому валютні надходження до держбюджету не зменшаться. «Ми припускаємо, що у 2012 році не буде значного падіння попиту на наш метал, враховуючи, як розвивається Азія та азійські ринки», - зазначив він.

Азаров підкреслив, що уряд стимулюватиме розвиток внутрішнього ринку, зокрема й ринку металу. За його словами, з наступного року при реалізації інфраструктурних проектів максимально залучатимуться внутрішні ресурси.

«Все будівництво в Україні відбуватиметься із залученням наших заводів, які можуть виготовляти металеві конструкції, й у найгіршому разі, якщо на 1,5 мільйона тонн зменшиться попит на метал, ми зможемо ці 1,5 млн тонн реалізувати всередині країни», - сказав прем'єр-міністр.

Крім того, він зазначив, що уряд планує вжити низку заходів для залучення внутрішніх інвестицій.

«Без власних інвестицій до нас не прийдуть іноземні інвестори», - наголосив Азаров.

Нагадаємо, проект бюджету на 2012 рік передбачає, що на діяльність президента, Верховної Ради і уряду у 2012 році буде виділено понад 2,55 млрд грн, у той час, коли в 2011 році на це було виділено 2,44 млрд грн.

Нагадаємо, бюджеті на 2011 рік передбачає, що на діяльність президента, Верховної Ради і уряду в 2011 році буде виділено 2,44 млрд. грн. Більше грошей на свою роботу ключові органи влади на той момент отримували тільки у докризовому 2007-м - 2,52 млрд. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.