НОВИНИ

Україна запропонувала Росії та Європі на трьох поділити ГТС

Україна запропонувала віддати Росії частину газотранспортної системи за умови, що третім їх партнером в проекті стане ЄС.

Про це повідомляє «Коммерсант-Украина» у матеріалі «Трубные переговоры» з посиланням на поінформоване джерело в оточенні президента Віктора Януковича.

За словами співрозмовника, частка України в консорціумі може скласти 34%. Натомість Київ розраховує отримати значну знижку на газ.

«Базова ціна має бути понижена з $450 до $190-210 за тисячу кубометрів. В цьому випадку споживачі отримають газ по $230», - пояснив співрозмовник видання.

У свою чергу в «Газпромі» заявили, що їх не влаштовує і варіант трибічного консорціуму.

«Ми хотіли б почати з двостороннього формату Росії і України 50 на 50. Пропозиція України нас не влаштовує хоч би тому, що знайти компанії, готові зараз вкласти кошти в консорціум, навряд чи вдасться. В результаті Україна заявить: немає охочих - немає і консорціуму, а ціни на газ ми повинні переглянути вже зараз», - повідомив співрозмовник у «Газпромі».

Водночас, експерти застерігають українську владу від таких дій. Зокрема, Максим Шеїн з ДІК «Брокеркредитсервіс» вважає, що для участі в консорціумі можуть знайтися європейські компанії, але це будуть партнери «Газпрому» такі, як EON Ruhrgas.

«Такий сценарій навряд чи влаштує Україну - тоді вона втрачає контроль над своєю газотранспортною системою – «Газпром» і його європейський партнер можуть об'єднувати свої голоси», - пояснює експерт.

Нагадаємо, 16 вересня, президент Віктор Янукович запропонував Європейському Союзу і Росії прокласти суходолом на півдні України газопровід як альтернативу «Південному потоку», який Росія має намір будувати в обхід України на дні Чорного моря.

У свою чергу заступник голови правління Газпрому Валерій Голубєв заявив, що будівництво газопроводу «Південний потік», який планується прокласти від Росії до Європи по дну Чорного моря, через територію України економічно недоцільно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.