НОВИНИ

Владі ще раз пояснили, що угода з ЄС «зв’язана» справою Тимошенко

Депутат Європейського парламенту Марек Сівець прогнозує, що якщо угоду про асоціацію України та Європейського Союзу буде підписано в грудні, то процес її ратифікації закінчитися не раніше від грудня 2012 року. Про це він сказав, виступаючи на 8 конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES).

«Якщо угода про асоціацію буде в грудні, у нас буде час для ратифікації в поточний період повноважень українського парламенту і поточний період повноважень європейського парламенту. Найтриваліше в кожній процедурі ратифікації - це переклад... Мине ще рік або більш ніж рік до її ратифікації обома сторонами», - повідомив депутат.

При цьому Сівець зазначив, що якщо угоду не буде підписано в грудні, то процес ратифікації може зайняти ще більше часу, і припустив, що він може затягнутися на термін до 3 років.

Він також повідомив, що наразі питання укладення угоди про асоціацію залишається зв'язаним кримінальною справою проти колишнього прем'єр-міністра, лідера партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко, і якщо вона не буде у в'язниці, то в цьому питанні буде набагато менше проблем.

У свою чергу депутат Європарламенту, представник групи Європейської народної партії у зовнішніх справах в Європарламенті Елмар Брок зазначив, що питання верховенства права в Україні пов'язане не тільки з конкретними судовими справами, однак важливе для припливу іноземних інвестицій до країни.

На його думку, Європарламент хоче бути впевненим у тому, що в Україні політична боротьба йде не за допомогою судових розглядів і опозиція може вільно брати участь у виборах.

При цьому заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін висловив думку, що, крім питань підписання та ратифікації угоди про асоціацію, і Україна, і ЄС повинні мати уявлення про те, як вона буде імплементуватися.

Він також підкреслив необхідність того, щоб угода про асоціацію містила як економічну, так і політичну частину, і в ній була закріплена європейська перспектива України.

Як повідомлялось, Україна сподівається на завершення переговорів за угодою про асоціацію з Євросоюзом у жовтні.

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає за необхідне закріплення перспективи членства України в Європейському Союзі в угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Крім того, Азаров вважає аморальним пов'язувати угоди України з Євросоюзом із кримінальною справою проти Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, комісар Євросоюзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що якщо екс-прем`єра України Юлію Тимошенко засудять до реального тюремного терміну, це може стати перешкодою на шляху підписання угоди про асоціацію України і ЄС.А Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Віктором Януковичем висловила занепокоєння останніми подіями в Україні, зокрема судовими процесами над лідерами опозиції. Вона підкреслила, що політики мають змагатися на виборах, а не з’ясовувати свої стосунки за допомогою судової системи.

Читайте також: Ратифікація угоди з ЄС залежатиме від припинення політичних репресій в Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.