НОВИНИ

Бойко обіцяє заповнити українську ГТС «власним газом»

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко пообіцяв не демонтувати ГТС, «оскільки ми розраховуємо її заповнити вже власним газом». Про це Бойко повідомив в ефірі телеканалу «Інтер».

«За нашими оцінками, не тільки нашими, а тих компаній, які підписали договори або будуть підписувати, через 7-10 років ми перетворимося на експортера газу, сланцевого газу», - заявив він.

Бойко уточнив, що «перший контракт з видобуток нетрадиційного газу вже було підписано з компанією «Shell».

«Обсяг інвестицій $800 мільйонів протягом 5 років», - додав він.

«Протягом найближчих трьох місяців ми підпишемо контракт з 5 компаніями... Всі мають досвід або по сланцевому газу, або по вугільному метану, що теж для нас є дуже актуальним», - розповів міністр.

Бойко нагадав, що «за консервативними оцінками західних компаній і агентств запаси сланцевого газу в Східній і Західній Україні становлять близько 5 трильйонів кубів».

Коментуючи заяву прес-секретаря прем'єра Миколи Азарова Віталія Лук'яненка про те, що Україна може демонтувати трубу, щоб «не витрачатися на утримання», Бойко заявив, що демонтажу не буде.

«Такий радикальний сценарій нам не загрожує. Оскільки ми розраховуємо її заповнити вже власним газом», - сказав він.

Як повідомлялось, Міністерство енергетики й вугільної промисловості прогнозує збільшення транзиту природного газу через територію України на 11,56%, або на 11,398 млрд куб. м до 110 млрд куб. м в 2012 році порівняно з 2010 роком.

Україна домагається перегляду газових контрактів з РФ, вважаючи ціну на газ завищеною, а на транзит - навпаки, заниженою.

Читайте також: Диявол у «дрібницях»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.