НОВИНИ

Янукович: "справу Тимошенко" розпочав ще Ющенко

Президент Віктор Янукович називає колишнього Президента (2005-2010) Віктора Ющенка ініціатором розслідування законності підписання газових контрактів з Росією у 2009 році. Про це він сказав, виступаючи на відкритті 8 конференції "Ялтинська європейська стратегія" (YES).

"Цьому оцінку дав Президент Ющенко, підписав указ відповідно до рішення Ради національної безпеки та оборони ще в 2009 році. Ця історія, вона йде з 2009 року, коли правоохоронні органи одержали рішення Ради національної безпеки та оборони і почали його виконувати, тобто досліджувати, що ж сталося, чи було порушено національні інтереси України і порушено міжнародні договори", - повідомив Президент.

При цьому Янукович зазначив, що на цьому етапі розслідування законності підписання цих договорів розвивається відповідно до норм національного законодавства і дати відповідь на поставлені питання повинен суд.

Водночас Президент висловив думку, що ця справа актуалізувала питання модернізації національного законодавства, зокрема Кримінально-процесуального кодексу.

Він підкреслив, що Україна цінує поради й увагу європейських партнерів до цього питання.

Нагадаємо, зараз Печерський районний суд Києва розглядає кримінальну справу проти колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко за обвинуваченням у перевищенні влади при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році.

Україна вважає рівень відносин з Росією таким, що дозволяє знайти компроміс щодо газових контрактів і переглянути їх без звернення до суду.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вважає об'єктивною ціну на імпортний газ для України в розмірі близько 230 доларів/тис. куб. м.

При цьому ціна на імпортний газ для України в 3 кварталі підвищилася на 19,2%, або 57 доларів/тис. куб. м порівняно з 2 кварталом до 354 доларів/тис. куб. м.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.