НОВИНИ

Янукович пропонує пустити "Південний потік" по території України

Україна пропонує Європейському Союзу і Росії прокласти сушею на півдні України газопровід як альтернативу "Південному потоку", який Росія має намір будувати в обхід України на дні Чорного моря. Про це заявив президент Віктор Янукович.

"Ми нашим партнерам і в Європі і в Росії пропонуємо гнучкий підхід до модернізації української газотранспортної системи та будівництва "Південного потоку". Умовно кажучи, "Південний потік повинен пройти на півдні України, сушею. Така можливість є", - сказав Президент.

При цьому Янукович зазначив, що вартість такого проекту буде в 5 разів нижчою, ніж вартість "Південного потоку", що на сьогодні оцінена експертами на суму 25 млрд євро.

Він також додав, що Україна не драматизує введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік", оскільки відносини з Росією будуть залишатися стратегічними в будь-якому разі і в двосторонньому діалозі необхідно виходити зі складних умов.

Крім того, Президент підкреслив, що модернізація української газотранспортної системи залишається актуальною і висловив упевненість, що вирішення цього питання буде знайдено.

Нагадаємо, проект газопроводу "Південний потік" повинен пройти в обхід України від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії й продовжитися до півдня Італії та Австрії.  Потужність трубопроводу планується в обсязі 63 млрд куб. м на рік.

Янукович вважає безперспективним цей проект.

Раніше Президент пропонував ЄС і Росії модернізувати українську газотранспортну систему замість будівництва «Південного потоку»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.