НОВИНИ

Томенко: «русскій мір» ліквідовує сам сенс існування України

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що сьогодні одним з головних завдань для опозиції та громадськості є захист «українського світу» в Україні.

Як повідомили Тижню у прес-службі політика, про це Томенко сказав, відповідаючи на запитання кримських журналістів про те, наскільки правильним з точки зору державних чи національних інтересів є спроба зробити ледь не державною ідеологією так звану концепцію «русского мира», яку нав’язують сусідні держави, і яку активно підтримують багато високопосадовців в Уряді України.

Томенко заявив, що «це не просто шкодить національним інтересам, це ліквідовує сам сенс існування Української Держави». За його словами, поки що від цього рятує тільки те, що у владі конкурують різні стратегії: хтось будує «русский мир» і знайшов собі нового вождя замість Леніна і Сталіна в особі Патріарха Кирила. Хтось будує «донецкий мир» і, отримавши посаду в регіоні або в конкретному відомстві, звозить з донецької області всіх друзів і родичів, щоби максимально монополізувати вплив на даному напрямку діяльності. А хтось будує світ для «своїх людей», намагаючись максимально використати бюджетні кошти та повноваження для родичів, компаньйонів чи власних комерційних структур, йдеться в повідомленні.

Підсумовуючи, Томенко наголосив, що саме тому, одним з пріоритетів опозиції та громадськості сьогодні є захистити та здійснити український світ в Україні, як би це парадоксально не звучало.

«Сьогодні збереження українських цінностей, української культури, української мови є одним з головних пріоритетів та одним з головних завдань, яке мусить об’єднати всі демократичні політичні партії, що позиціонують себе як українські та європейські», - підкреслив він.

Нагадаємо, 14 вересня Міністр освіти і науки, молоді і спорту України Дмитро Табачник вважає, що перебування України в єдиному духовному просторі з Росією і розвиток культурних зв`язків не може загрожувати незалежності нашої держави. 

У Херсоні заплановано 16 вересня відкрити «Кабинет Русского мира»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.