НОВИНИ

Правозахисники стурбовані зростанням кількості ув'язнених в Україні

Ситуація з дотриманням прав ув'язнених в 2011 році не поліпшується. Як констатує правозахисна організація «Донецький меморіал», зростає кількість ув'язнених і число смертельних випадків.

Про це в четвер на прес-конференції в Києві заявив керівник правозахисної організації «Донецький меморіал» Олександр Букалов.

"Зберігається високий рівень порушень прав засуджених. Це стосується умов утримування, а іноді й поведінки персоналу з ув'язненими. На жаль, як і раніше, можна стверджувати, що часто ще й повага до честі людини не стала домінуючим фактором у діяльності установ кримінально-виконавчої системи... Це доповнюється відсутністю ефективного механізму подання скарг", - сказав він.

Букалов зазначив, що на умови утримання та поводження з ув'язненими впливає недостатнє фінансування пенітенціарної служби.

Крім того, правозахисник висловив стурбованість значним ростом кількості смертельних випадків у в'язницях. «Не знаю, за якими саме причин відбувається це зростання», - зазначив Букалов. Так, за його словами, протягом першого півріччя цього року померла 601 особа, тоді як за весь 2008 рік було зафіксовано 808 таких випадків.

Букалов додав, що, незважаючи на те, що відповідальність за ситуацію в цій сфері несе керівництво Державної пенітенціарної служби, часто за існуючі проблеми відповідальні як органи прокуратури і суди, так і Верховна Рада і Кабінет Міністрів.

Водночас, за словами Букалова збільшується кількість засуджених. Зокрема, за рахунок того, люди отримують невеликі строки покарання, за які могло бути покарання взагалі не пов'язане з позбавленням волі.

У першому півріччі 2011 року чисельність в’язничного населення (засуджених та утримуваних у СІЗО - ред.) в Україні зросла на 2,49%, або на 3,8 тисячі осіб, і склала на 1 липня понад 157 тисяч осіб. Разом з тим зросла і кількість засуджених зі 108 тисяч осіб на початку 2010 року до 119 тисяч на 1 липня. 

Таким чином, як зазначив Букалов, на 100 тисяч населення в Україні за гратами міститься 345 осіб і це у чотири рази перевищує показник у країнах Західної Європи.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, глава Служби безпеки Валерій Хорошковський і мер Харкова Геннадій Кернес стали лауреатами антипремії "Будяк року 2010" як найбільші порушники прав людини в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.