НОВИНИ

Теличенко: Пукач пішов на оборудку з владою, щоб уникнути довічного ув'язнення

Колишній начальник департаменту зовнішньої розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач намагається уникнути пожиттєвого ув’язнення й задля цього, з першого дня після затримання у липні 2009 року, пішов на оборудку з владою. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповіла адвокат вдови вбитого журналіста Георгія Гонгадзе Мирослави Валентина Теличенко.

За словами Теличенко, на першому етапі Пукач виторгував принаймні перебування не в  Лук’янівському СІЗО, а «в де-юре неіснуючому ізоляторі СБУ, - до винесення судового вироку». Різниця умов утримання ув’язнених - суттєва.

«Рішення про утримання Пукача саме в легально неіснуючому ізоляторі СБУ (офіційна назва - відділ забезпечення досудового слідства СБУ) винесла особисто голова Печерського суду суддя Інна Отрош, свідомо – на мою думку - вийшовши за межі своїх повноважень. Адже не суд, а відповідний територіальний орган Державної пенітенціарної системи визначає місце утримання особи, яку вирішено тримати під вартою», - відзначила Теличенко.

За її словами, цей ізолятор СБУ, фактично, – незаконна, ніде не зареєстрована установа, яка не призначена для утримання кого б то не було в неволі. «Перебування тут – не лише комфорт для пана Пукача, але й можливість скрито контактувати з тими представниками влади, хто в цьому зацікавлений», - додала адвокат.

Повний текст інтерв’ю з Валентиною Теличенко читайте у наступному №39 «Українського тижня»

Нагадаємо, наприкінці серпня Пукач під час допиту у суді,  підтвердив свої свідчення, дані в ході досудового слідства. Так, за його даними, замовниками вбивства Гонгадзе були екс-президент Леонід Кучма, нинішній спікер Володимир Литвин, тодішній глава МВС Юрій Кравченко, перший заступник глави МВС у 2000 році, нині – очолює Вінницьку ОДА Микола Джига.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.