НОВИНИ

У Луганську Кіріла визнали ангелом

Глава Луганської єпархії УПЦ МП митрополит Луганський і Алчевський Іоаннікій привітав патріарха Московського і всієї Русі Кіріла «як ангела Російської православної церкви»

Патріарх Кіріл 14 вересня ввечері звернувся з пастирським словом до вірян Української православної церкви у Свято-Володимирському кафедральному соборі Луганська.

«З великою радістю ступив я на Луганську землю - землю-трудівницю, землю, де живе особливий народ. Бог поблагословив людей, які живуть тут, родючою землею, багатими надрами. Однак і родюча земля, і багаті надра можуть не приносити користі, тому що все залежить від людини - від її ставлення до Бога, до навколишнього світу і до інших людей. Тут, на цій землі, живе народ працелюбний, терплячий, який зберігає православну віру. Мені дуже хотілося відвідати Луганськ, помолитися разом з вами, підтримати вас у всіх ваших добрих справах, особливо ж у зберіганні єдності Православної Церкви, у зберіганні благодаті Божої, яка через Православну Церкву торкається розуму і серця кожної віруючої людини», - відзначив патріарх Кіріл.

Також він нагадав, що єпархія в Луганську відкрилася 20 років тому, а до того - Луганськ окормлявся одеськими архіпастирями, які приїжджали до міста не частіше двох разів на рік.

Патріарх повідомив, що його пастирський візит приурочений до святкування двадцятиріччя Луганської єпархії.

Він подякував духівництву, поблагословив керівництво Луганської області і подарував Свято-Володимирському кафедральному собору ікону Казанської Божої Матері.

У свою чергу, митрополит Луганський і Алчевський Іоаннікій у своєму вітальному слові назвав патріарха Кіріла «ангелом Російської православної церкви».

«Вітаю вас як ангела Російської православної церкви. Ваш візит – це історична епохальна подія для Луганської єпархії. Сьогодні радіє вся Луганщина - від щастя бачити і чути вас. Хай вашими молитвами міцніє і зростає наша Свята Русь», - сказав митрополит Іоаннікій, і підніс як дар Патріарху КИРИЛУ ікону пресвятої Богородиці.

Як повідомлялось, у аеропорту Луганська Кіріла зустрічала вся місцева влада. Зокрема, голова Луганської обласної державної адміністрації Володимир Пристюк, голова облради Валерій Голенко й мер Луганська Сергій Кравченко.

Нагадаємо, студентів Луганського Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля під загрозою виключення з вишу змушують йти на молебні Патріарха Кіріла.

Також у місті обмежено рух приватного та громадського транспорту.

Крім того, міська влада заборонила проведення будь-яких акцій під час візиту до міста Кіріла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.