НОВИНИ

«Регіонали» вважають, що амністія лідерів опозиції порушує засади права

Можлива амністія колишньому прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко та колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку «не відповідає основним засадам кримінального права». Про це Радіо Свобода заявив перший заступник голови парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, член Партії регіонів Володимир Олійник.

На його думку, таке «помилування для двох – неправильний шлях, бо так можна і Лозинського помилувати».

Олійник твердить, що амністія Тимошенко і Луценку може створити прецедент, коли амністія є не загальною, а стосується лише конкретної особи.

«Ми говоримо про амністію як акт нормативного характеру, який ухвалює держава не по конкретних особах, а стосовно категорій осіб і певного складу злочину, який, на погляд держави, не є суспільно небезпечним», – твердить депутат.

Як повідомлялось, раніше Верховна Рада зареєструвала законопроект про амністію Юлії Тимошенко та Юрію Луценку. Депутат від НУНС Геннадій Москаль, який є автором законопроекту, вважає, що в його ухваленні має бути зацікавлена саме влада.

Нагадаємо, при реєстрації законопроекту минулого тижня виникли проблеми. Тоді автор проекту закону Геннадій Москаль повідомив, що в апараті Ради відмовлялися реєструвати документ, оскільки визнали його «політично заангажованим».

Москаль пояснює, що в його законопроекті мова йде не про помилування, а про звільнення від кримінальної відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.