НОВИНИ

Українські журналісти створили асоціацію для саморегуляції ЗМІ

Сім українських журналістських організацій 12 вересня підписали Меморандум про створення першого органу саморегуляції у сфері ЗМІ - Української медіа-асоціації. Про це йдеться у прес-релізі асоціації.

До асоціації увійшли Інститут масової інформації, професійна спілка «Медіафронт», громадських рух «Стоп Цензурі!», Інститут медіа права, ГО «Телекритика», бюро журналістських розслідувань «Свідомо» та ГО «Інтерньюз-Україна».

Мета створення Асоціації - об'єднання зусиль у боротьбі за свободу слова, сприяння розвитку незалежної та фахової журналістики в Україні, активізація журналістського руху, поліпшення захисту професійних прав журналістів та саморегуляція галузі.

Асоціація не фінансується та не підтримується жодною політичною силою (політиком) та не фінансує й не підтримує жодних політичних сил або політиків.

З метою напрацювання статуту, регламенту діяльності та стратегії розвитку асоціації створено робочу групу, до якої увійшли представники організацій, що підписали меморандум, та провідні журналісти України.

«Ми закликаємо всі журналістські організації України, які поділяють наші цілі, приєднуватися до меморандуму про створення асоціації і працювати разом із нами для розвитку журналістики в Україні», - йдеться у прес-релізі асоціації.

Нагадаємо, 12 вересня Європейська федерація журналістів висловила стурбованість станом свободи слова в Україні. Відповідну спільну заяву зробили президент Європейської федерації журналістів Арне Кеніг та постійний доповідач з питань свободи ЗМІ комітету ПАРЄ з культури, науки й освіти Матс Йоханссон.