НОВИНИ

Найбільшими порушниками релігійних прав і свобод стали Іран, Узбекистан та Китай

Держдепартамент США проаналізував релігійну ситуацію в 200 країнах світу у період з липня по грудень 2010 року та опублікував результати дослідження у звіті «Про міжнародну релігійну свободу».

У звіті Держдепартамент серед найбільших порушників релігійних прав виділив Іран, Узбекистан та Китай, повідомляє The Radio Free Europe/Radio Liberty .

Звіт, зокрема, виділив вісім країн, включно з трьома вище згаданими, а також Північною Кореєю та Саудівською Аравією, як країни, які «викликають особливе хвилювання» через нетолерантне та систематичне порушення релігійних свобод.

Зокрема, в Ірані влада все ще переслідує суфітів, християн-євангелістів, євреїв, сунітів та представників інших релігійних меншин.

Помічник Держсекретаря США з питань демократії та прав людини Майкл Познер зазначив, що Узбекистан було названо «країною, яка викликає особливе хвилювання» через те, що в країні незаконно навіть проповідувати, а «мусульманам небезпечно обговорювати релігійні питання поза дозволеними державою мечетями».

Звіт також відмітив переслідування китайською владою тибетських монахів, мусульманських уйгурів та інших меншин.

Крім найбільших порушників, у звіті згадуються Росія, Афганістан, Ірак,  Пакистан, Таджикистан та Туркменістан як країни, в яких існують серйозні проблеми із захистом релігійних свобод.

Так, за законами проти «богохульства» в Пакистані і досі переслідуються релігійні меншини. Звіт також згадав триваючі переслідування християн в Іраку та перший випадок в Росії, коли уряд звинуватив громадянина в зберіганні релігійної літератури.

Крім того, виступаючи на презентації звіту, Держсекретар США Хілларі Клінтон попередила, що останні народні постання на Близькому Сході та в Північній Африці ставлять перед етнічними та релігійними меншинами нові виклики та збільшують загрозу міжрелігійної ворожнечі.

Результати дослідження також показали зростання антимусульманських настроїв в деяких частинах Європи та зростання антисемітизму на всіх континентах світу.

Познер заявив, що піднімаючи питання утисків релігійних свобод у світі, звіт має стати інструментом тиску США на країн-порушників. Разом з тим, сам звіт як крайній інструмент також дозволяє Держдепартаменту ініціювати санкції проти найбільших порушників.

Раніше повідомлялося, що у 2006-2009 роках рівень насильства на релігійному ґрунті зріс. Згідно з даними Дослідницького центру Пьюв (Pew Research Center) жертвами здебільшого ставали представники християнських конфесій та мусульмани.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.