НОВИНИ

У Раді пояснили відмову реєстрації законопроекту про амністію Тимошенко і Луценка

У Верховній Раді спочатку відмовилися зареєструвати законопроект, що пропонує депутатам амністувати екс-прем'єра Юлію Тимошенко і колишнього главу МВС Юрія Луценка, що перебувають у Лук'янівському СІЗО, оскільки не були впевнені, що його може подавати народний депутат. Про це заявив заступник керівника апарату парламенту Юрій Ясенчук.

Про це йдеться у статті "Закон один для двоих" в газеті "Коммерсант-Украина".

Нагадаємо, при реєстрації законопроекту минулого тижня виникли проблеми. Тоді автор проекту закону Геннадій Москаль повідомив, що в апараті Ради відмовлялися реєструвати документ, оскільки визнали його "політично заангажованим".

Ясенчук визнав, що "з законопроектом дійсно були проблеми, проте вони вже вирішені".

"На етапі реєстрації у нас виникли сумніви щодо того, хто може реєструвати подібний законопроект - президент або народний депутат, тому ми звернулися за роз'ясненнями до профільного комітету (з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – Ред.)", - заявив Ясенчук.

"Там відповіли, що депутат має таке право, тому сьогодні (13 вересня - Ред.) текст документа був опублікований на сайті. При цьому вся процедура була дотримана", - зазначив він.

Москаль пояснює, що в його законопроекті мова йде не про помилування, а про звільнення від кримінальної відповідальності. "Оскільки вони не будуть засуджені, то зможуть балотуватися і в парламент, і в президенти, і взагалі куди захочуть!" - наголосив Москаль.

Втім, ініціатива народного депутата раніше викликала негативну реакцію з боку прихильників Тимошенко. "Ні Тимошенко, ні Луценко не потребують амністії, оскільки не скоювали злочинів, приписуваних їм режимом", - заявили 7 вересня у прес-службі партії "Батьківщина", назвавши пропозицію Геннадія Москаля "необгрунтованою, недоречною і навіть провокаційною".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.