НОВИНИ

Об’єднання письменників Австрії вирішило не підривати свій авторитет книгою Януковича

"Об’єднання письменників і письменниць Австрії" (IG Autorinnen Autoren) не надаватиме інформаційну підтримку книзі Віктора Януковича "Opportunity Ukraine", яка була видана у австрійському видавництві Mandelbaum.

Про це йдеться у заяві керівника організації Ґерхарда Руїса.

У листі зокрема зазначається, що IG Autorinnen Autoren "не надаватиме своєї презентаційної платформи книзі Віктора Януковича ані при її презентації у Франкфурті, ані на книжковому ярмарку у Відні, ані на Ляйпцигському книжковому ярмарку наступного року, ані у своєму каталозі книжкових новинок".

У цій заяві організація розцінює появу книги Януковича не як звичайну практику видавництва, "оскільки воно дотепер так і не запропонувало її в електронних торгівельних мережах, що зазвичай давно мало бути зроблено".

"Окрім того, видавництво повинно розібратися із закидами у плагіаті, які лунають на адресу автора або його "літературного раба" з університетських кіл в Україні", - йдеться у заяві організації.

Автор листа нагадує, що Віктор Янукович перетворив Україну на "державу з напівдиктаторським режимом", в якій опозиціонери сидять за ґратами, а незалежна преса зазнає утисків.

"За оцінками опозиції, цей твір слугує не тільки прикрашуванням політики Януковича, а й зняттю з нього звинувачень, оскільки видано її не в "прирученому" українському видавництві, а у австрійському, відомому своїми активними виступами на підтримку демократії та прав людини", - вважає IG Autorinnen Autoren.

"Опублікування книги президента Януковича, яка змогла вийти в австрійському видавництві, набуде найближчим часом широкого міжнародного поширення і Австрія може в такий спосіб потрапити у недвозначний зв’язок з політикою Януковича", - пояснює Руїс причини відмови IG Autorinnen Autoren Австрії брати участь у інформаційній підтримці нової книжки.

IG Autorinnen Autoren є впливовим у Австрії письменницьким об’єднанням.

За словами Ґерхард Руїса, офіційна заява IG Autorinnen Autoren щодо книги Януковича буде розміщена у Autoren Solidaritet – журналі організації, який виходить тричі на рік.

Нагадаємо, як з’ясувала "Українська правда", в книзі Януковича, за його підписом, видано не лише чужі ідеї, а скомпільовано цілі абзаци і навіть сторінки з текстів, які раніше виходили за підписом різних осіб, зокрема, одіозного журналіста В’ячеслава Піховшека та арештованого чиновника Василя Волги.

В Адміністрації президента вважають безпідставними звинувачення в плагіаті Януковича і стверджують, що для підтвердження цього потрібна експертиза.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.