НОВИНИ

В НТКУ відкидають звинувачення у розбазарюванні 49 млн гривень

Національна телекомпанія України категорично не погоджується із інформацією Рахункової палати про неефективне витрачання 24 мільйонів гривень. Про це йдеться в заяві НТКУ.

"Я припускаю появу цієї інформації виключно як елемент PR-кампанії, яка розпочалась не вчора. Людям просто вкинули інформацію про те, що гроші нібито "вкрали", обрали вагому суму у 24 мільйони, але ніхто навіть не знає, що у каналу навіть не має таких коштів на виробництво", - заявив генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф.

"Особливо дивують звинувачення щодо неефективного управління, коли сьогодні при недофінансуванні потреб телевиробництва канал протягом 2010-2011 років отримав та продовжує суттєвий приріст глядацької аудиторії. А це – найкраще підтвердження вірності прийнятих управлінських рішень", - додав він.

"Одними із головних принципів роботи чинного керівництва Національної телекомпанії України є і залишаються економне та ефективне використання бюджетних коштів та заходи із попередження корупційних дій", - запевнили в НТКУ.

Так, Національна телекомпанія України змогла забезпечити вихід в ефірі телеканалу рейтингового продукту -  трансляції Формули-1, фільмопоказу, програми ШустерLIVE з мінімальним витрачанням коштів на отримання прав.

Формула-1 обійшлася каналу у 0 гривень, фільми (360 серіалів та 320 художніх фільмів) – у 102 174 гривень, ШустерLIVE - 12 гривень/програма.

"Для кращого розуміння умов, в яких працює Національна телекомпанія України варто також згадати про роботу НТКУ із іншим державним підприємством – Концерном РРТ. Від продажу реклами та спонсорства за весь рік заробіток каналу приблизне складатиме 25 мільйонів гривень, що вистачить виключно для сплати послуг із трансляції сигналу Концерну РРТ та інших компаній, що надають телекомунікаційні послуги", - зазначили на каналі.

У свою чергу генеральний директор Національної радіокомпанії України Тарас Аврахов теж не погодився з висновками Рахункової палати.

"Щодо згаданих 25 млн грн. Добре, що не 125 млн. Підписали звіт, недоліки згадувалися, цифри 25 млн. не було. Запитую, а звідки? У відповідь пояснення, мовляв, а візьмімо тільки музичні колективи, на утримання яких за півтора року пішло близько 10 млн. гривень. Так наче життя чи небуття музичних колективів - це компетенція виключно НРКУ? Ще, приміром, стверджується, що інтернет-мовлення не прописано в договорах-дорученнях на трансляцію. Так не прописано ж в законах? Все одно порушення! Через брак коштів розрахувались у 2010 році за ліцензії, за які не доплатили в 2009 році. Теж порушення! Не може ж НРКУ відповідати за речі, які знаходяться не в її компетенції", - заявив Аврахов.

З метою підготовки обґрунтованих заперечень, НТКУ направить окремий запит до Рахункової палати із вимогою фахового обґрунтування наведених претензій.

Нагдаємо, Рахункова палата заявляє про неефективне використання Національною телекомпанією й Національною радіокомпанією 49 млн гривень в 2010 році - першому півріччі 2011 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.