НОВИНИ

Льодовики в Арктиці тануть із рекордною швидкістю

Арктичні льодовики тануть із рекордною швидкістю. Такий високий рівень танення льоду, за словами полярних вчених, не простежувався щонайменше останні 8 тис років, пише The Guardian.

За останні півстоліття температура в Арктиці збільшується  вдвічі швидше, ніж у середньому в світі.

Центр полярних досліджень у Вашингтоні повідомляє, що кількість льодовиків сягнула своєї найнижчої позначки у 2010 році, і їх рівень постійно зменшується.

Лише цього місяця кількість льодовиків на 62% зменшилася порівняно з максимальною їх кількість у 1979.

Якщо ситуація не зміниться, то протягом 30 років в Арктиці фактично не буде льоду у літні місяці. Міжурядова група експертів зі зміни клімату (IPCC) відзначає, що востаннє подібне явище мало місце 125 тисяч років тому.

Оскільки Арктика відіграє критичну роль у регулюванні клімату на землі, то відступаючий улітку лід, безперечно, матиме глобальні наслідки, в тому числі й економічні.

Із розтаванням льодовиків для суден відкриваються нові шляхи вільні від льоду. Так, Північно-східний морський шлях, який зв'язує Атлантику і Тихий океан, швидше за все, стане комерційним фаворитом, адже заощаджує для суден тисячі миль і допомагає і уникнути зборів на Суецькому каналі.

Нагадаємо, у травні TheWashingtonPost писав, що протягом кількох останніх місяців нафтопереробні компанії почали переговори щодо отримання прав на проведення розвідувальних робіт в районі Бафінової затоки - багатий на гідро-карбон регіон на західному узбережжі Гренландії, який раніше був недоступний.

Втім, науковці попереджають, що будь-який серйозний вилив нафти в льоди Арктики має високий ризик спричинити природну катастрофу, яка порушить найчистішу екосистему світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.