НОВИНИ

УПЦ МП просить Януковича припинити вважати її підприємством

Предстоятель Української православної Церкви МП Володимир просить президента Віктора Януковича не підвищувати церкві комунальні платежі. Про це йдеться в листі Володимира до глави держави.

«Українська Православна Церква з сумом і занепокоєнням сприймає повідомлення про те, що Кабінет Міністрів України скасував рішення про встановлення для релігійних організацій знижених цін при оплаті комунальних послуг на рівні тарифів як для населення», - йдеться в листі

Володимир пояснив, що таким чином влада прирівняла релігійні організації до підприємств, релігійну діяльність до підприємницької, а духовенство і віруючих, чиїм коштом утримуються храми, до підприємців.

«Храм – це Дім Божий, а не суб’єкт господарської або підприємницької діяльності. Релігійна громада – це духовна родина, а не підприємство. Релігійна громада може займатися і діяльністю, але це діяльність не підприємницька, а насамперед богослужбова, просвітницька, виховна, благодійна», - заявив Володимир, зазначивши, що саме з цих видів діяльності будуть змушені віднімати кошти релігійні громади, щоб сплачувати за комунальні послуги.

«В зв’язку з цим просимо Вас, Вельмишановний Вікторе Федоровичу, звернути увагу на цю проблему та зробити все можливе, щоб до початку опалювального сезону було відновлено справедливість і релігійні громади сплачували комунальні послуги за тарифами для населення, а не для підприємств», - підсумував предстоятель УПЦ.

Нагадаємо, постанова Кабміну № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», ухвалена 1 червня 2011 року.

Як відомо, у грудні «Українська правда» оприлюднила текст листа Митрополита УПЦ МП Володимира до Миколи Азарова з проханням про виділення додаткових квот на період заборони вивозу зерна в 2010 році (продовольче зерно, кукурудза, ячмінь) в обсязі 1 мільйон тон для ЗАТ «Федкомінвест-Україна». Прем’єр поставив резолюцію: «Прошу уважно розглянути, з урахуванням наведених обставин прийняти відповідне рішення» адресовану міністру аграрної політики Присяжнюку та міністру економіки Цушку. 

Контрольний пакет ЗАТ «Федкомінвест-Україна», за офіційною інформацією Державної комісії цінних паперів та фондового ринку, належить зареєстрованій у Князівстві Монако компанії Fedcominvest Monaco S.A.M. Її власник – російський олігарх Олексій Федоричєв, в минулому акціонер футбольного клубу «Динамо» (Москва) та спонсор футбольного клубу «Монако».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.