НОВИНИ

У Азарова уже клянуться сумлінно виконувати газовий контракт з Росією

Україна сумлінно виконуватиме підписані на початку 2009 року газові угоди з Росією, хоча вважає кабальними їх умови і домагається їх перегляду. Про це заявив - прес-секретар прем'єра України Миколи Азарова Віталій Лук’яненко.

«Прем'єр України твердо і послідовно заявляв, що хоча вважає договір кабальним і не відповідним стратегічним інтересам українсько-російської співпраці, проте підкреслює, що Україна виконуватиме сумлінно договір за усіма пунктами, по усіх позиціях до того моменту, поки ми не переконаємо наших партнерів, що необхідно переглянути ці несправедливі умови і доки не укладемо новий договір», - сказав він.

Раніше російський президент Дмітрій Мєдвєдєв в інтерв'ю телеканалу «Євроньюс» в Ярославлі звинуватив Україну нібито в намірі порушити договір.

«Коли наші колеги, партнери, президент України, прем'єр-міністр України говорять: «Цей договір несправедливий, він нехороший, він типу від лукавого, і ми його не виконуватимемо», послухайте, це ні в які ворота не лізе! Усі договори до тих пір, поки вони не спростовані певним чином в судовому порядку, або не припинені сторонами, підлягають виконанню», - заявив Мєдвєдєв.

Нагадаємо, Україна з весни веде переговори з Росією про можливе зниження ціни на природний газ.

7 вересня міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що Україна має намір продавати газ власного видобутку в разі, якщо російський Газпром наполягатиме на необхідності закупівлі російського газу в обсягах, які будуть перевищувати потреби України.

Раніше, президент Віктор Янукович заявив, що Україна підготувала документи, необхідні для подачі позову до арбітражного суду щодо спору з Росією у газовій сфері.

У свою чергу глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готова відстоювати свою позицію щодо газового питання з Україною у будь-якому міжнародному суді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.