НОВИНИ

Лесь Подерв'янський: махновщина - це те, що нам треба

Художник, поет і драматург Лесь Подерв'янський вважає, що Україні потрібна махновщина. Про це він сказав в інтерв’ю журналу «Країна».

«Махновщина в українців у крові. І це саме те, що нам треба. Нікого над тобою нема, ніхто тобі нічого не вказує, у тебе купа зброї – і ти маєш дати раду собі та громаді. Виникає почуття відповідальності. Тим більше, завжди існує загроза, що якась банда прибіжить і все забере. Люди тоді починають свідомо гуртуватися. Тому що надії на владу ніякої – влади нема», - сказав Подерв'янський.

На зауваження, що це нагадує початок заселення Дикого Заходу, коли кожен міг брати незайняту землю й стріляти, захищаючи її, Подерв'янський відповів: «Так, там кожен мав по два револьвери, і вони не чекали, доки до них приїде чиновник із Вашингтона, аби щось дозволити. Але – і це дуже важливо – вони вибирали собі суддю, шерифа й писали закони. Ці закони мали силу. І хто перший витягав револьвер – мав шанси сам бути застрелений. У Техасі, в Каліфорнії самі вирішували, як їм жити. У цьому відмінність Америки – вона знизу будувалася».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.