НОВИНИ

Бойко заспокоює Європу, що Україна є надійним транзитером газу

Україна гарантує транзит природного газу по своїй території до країн Європи. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко в ході зустрічі з представниками дипломатичного корпусу в Києві в четвер, повідомляє урядовий портал.

«Україна завжди була і буде надійним транзитером енергоносіїв у Європу», - зазначив Бойко.

«Україна засвідчила своє прагнення до інтеграції з Європейським Союзом в енергетичній галузі: стала повноправним учасником Енергетичного співтовариства, та проводить всебічну роботу для приведення енергетичного сектору до європейських вимог», - заявив він.

Бойко підкреслив, що незалежно від результату переговорів з Росією щодо перегляду газового контракту, Україна виконає всі взяті на себе зобов'язання щодо забезпечення транзиту російського газу європейським споживачам.

Крім того, він зазначив, що Україна розпочала модернізацію власної газотранспортної системи і зацікавлена у співпраці з іноземними компаніями у цій сфері.

Міністр повідомив, що у зв’язку з приєднанням України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, для адаптації законодавства України до вимог ЄС у сфері енергетики розпочато реструктуризацію «Нафтогазу України».

Він також акцентував увагу дипломатів на тому, що при реформуванні НАК «Нафтогаз України» буде забезпечено виконання компанією всіх фінансових і контрактних зобов'язань.

Зазначимо, нещодавно прем’єр-міністр Микола Азаров також запевнив країни Європейського Союзу, що Україна повністю виконає всі свої зобов’язання перед ними щодо транспортування своєю територією російського природного газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.