НОВИНИ

Цьогоріч під час спроб потрапити до Європи морем зникло 2 тисячі осіб

Цього року під час спроб перетину Середземного моря зникло близько двох тисяч мігрантів. Такі цифри назвала голандський сенатор при Парламентській Асамблеї Ради Європи Тінеке Стрік, пише Le Monde.

Стрік наразі проводить розслідування за фактом загибелі біженців та мігрантів під час аварії кораблів в Середземному морі в квітні та травні, а також щодо бездіяльності європейських держав.

Йдеться в першу чергу про судно, яке в березні направлялося з Лівії до італійського острова Лампедуза, але так і не досягло цілі.

Нагадаємо, як повідомляв ще в травні The Guardian, ряд європейських військових кораблів, які в цей час знаходились в Середземному морі та серед яких був корабель НАТО, проігнорували прохання мігрантів про допомогу та покинули їх напризволяще на 16 днів. Через спрагу та голод тоді загинув 61 з 72 пасажирів.

Розпочавши розслідування у зв’язку з цією справою Стрік заявляє: «Ми хочемо викласти всі факти на стіл, зрозуміти, що сталося: чи було це через проблему зі зв’язком чи вибір не втручатися був навмисним».

Стрік покладає велику частку провини за зникнення та загибель мігрантів в Середземному морі на ЄС та заявляє, що «члени Європейського Союзу не діють відповідним чином».

«Вони повинні приймати більше мігрантів та надавати допомогу Італії та Мальті з метою подолати цю кризу», - вважає вона.

Нагадаємо, з початку лютого на узбережжя Італії обрушився потік нелегальних мігрантів з Північної Африки. Голова ради міністрів Сільвіо Берлусконі назвав потік біженців в Європу «міграційним цунамі» і ще в лютому попросив допомоги Євросоюзу в прийомі і розміщенні мігрантів.

На початку серпня італійська влада оголосила про виявлення 25 тіл в кораблі, який прямував з Північної Африки на італійський острів Лампедуза. Загиблі могли померти від задухи. Усього на борту було близько трьохсот осіб.

За даними ООН, на кінець 2010 року у світі налічувалося 43,7 млн біженців (на 0, 4 млн більше, ніж у 2009).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.