НОВИНИ

Рада дозволила ув’язнювати фальсифікаторів ліків на 10 років

Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів. За прийняття в цілому законопроекту №7146 проголосували 257 депутатів при мінімально необхідних 226.

Рада встановила в Кримінальному кодексі, що навмисне виготовлення фальсифікованих лікарських засобів, а також придбання, перевезення, пересилання або зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, якщо такі дії створили загрозу для життя людини або вчинені у великих розмірах, карається штрафом від 1000 до 2000 тисяч не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або обмеженням волі строком до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини і обладнання для їх виготовлення.

Якщо ті самі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або в особливо великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров'я людини, то вони караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини і обладнання для їх виготовлення.

Вищевказані дії, які спричинили смерть людини або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення, і майна.

Рада також установила в Кодексі про адміністративні правопорушення, що навмисне виготовлення, придбання, перевезення, пересилання або зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, зроблений у невеликих розмірах тягнуть накладення штрафу від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомлялось, у першому читанні Рада прийняла зазначений законопроект 31 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.