НОВИНИ

До кінця року Україна планує приєднатися до третього енергетичного пакету ЄС

Рішення щодо приєднання до третього енергетичного пакету буде схвалюватися на міністерському засіданні країн-учасниць Енергетичного співтовариства наприкінці року. Про це заявив українським журналістам у Брюсселі директор Департаменту ЄС МЗС України Василь Філіпчук після засідання політико-безпекового комітету Україна-ЄС.

«Ми підтвердили, що ми віддані нашій участі в Енергетичному співтоваристві і готові розглянути імплементацію в Україні нових енергетичних стандартів за відповідних умов, тобто перехідних періодів, фінансової допомоги, і це з боку ЄС було дуже позитивно і високо оцінено», - сказав представник українського МЗС.

Він зауважив, що Україна не боїться можливих негативних наслідків від приєднання до третього енергопакету для відносин з Росією.

«Ми вважаємо, що третій енергетичний пакет є кроком у правильному напрямку. Ми не бачимо загрози для жодної із третіх країн», - підкреслив Філіпчук.

За його словами, «лібералізація енергетичного ринку корисна для всіх».

Третій енергетичний пакет передбачає, зокрема, подальший розподіл продавців енергоресурсів та компаній, що займаються їхнім транспортуванням.

Третій енергетичний пакет ЄС був різко негативно сприйнятий Росією, яка неодноразово заявляла про можливість значного підвищення цін на газ для країн Європи у разі його імплементації. Оскільки, за найбільш несприятливого ситуації, ГТС країн – учасниць Енергетичного співтовариства ЄС, які уже опинилися під контролем Газпрому буде примусово відчужено відповідно до національного законодавства кожної окремої держави. Не кажучи вже про втрату будь-яких перспектив на підпорядкування газогонів і розподільчих мереж тих країн, де оволодіти ними корпорації все ще не вдалося, зокрема й України.

Україна підписала протокол про приєднання до Енергетичного співтовариства 24 вересня 2010 року і стала повноправним членом цієї організації з 1 лютого цього року.

Читайте також: Українська компенсація для Газпрому

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.