НОВИНИ

Росія вважає спроби перегляду газових угод Україною юридично неправомірними

У Москві вважають неправомірними спроби оскаржити російсько-українські газові домовленості. Про це йдеться у коментарі МЗС Росії, оприлюдненому 8 вересня.

У російському зовнішньополітичному відомстві вважають, що «будь-які спроби ставити під сумнів згадані російсько-українські домовленості юридично неправомірні.

«Гранично ясні правові рамки даного питання не потребують ніякого» зовнішнього аудиту «і повинні бути засвоєні всіма, хто зацікавлений в забезпеченні енергобезпеки Європи», - підкреслює МЗС РФ.

На Смоленській площі нагадали, що російсько-українські газові домовленості ратифіковані парламентами обох країн, що підтверджує обов'язковість виконання цього контракту.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив думку, що Єврокомісія могла б бути таким собі посередником між Москвою і Києвом і зокрема, могла б здійснити якийсь аудит російсько-українських домовленостей у газовій сфері.

Як повідомлялось, коментуючи попередню заяву російської сторони про те, що РФ може розірвати харківські угоди у випадку звернення України до суду для перегляду газових контрактів, народний депутат від Партії регіонів Володимир  Олійник заявив, що «односторонньо розірвати угоди не можна», тому суперечку потрібно вирішувати через суд.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович заявив, що Україна підготувала документи, необхідні для подачі позову до арбітражного суду щодо спору з Росією у газовій сфері.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готова відстоювати свою позицію щодо газового питання з Україною у будь-якому міжнародному суді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.