НОВИНИ

Путін оголосив, що Україна втратила "ексклюзив" на транзит

Із запуском газопроводу "Північний потік", по якому російський газ безпосередньо поставлятиметься у Німеччину по дну Балтійського моря, Україна втрачає ексклюзивне становище країни-транзитера. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Владімір Путін після церемонії заповнення трубопроводу "Північний потік" технологічним газом.

"Україна - наш давній, традиційний партнер", - сказав він. "Як у будь-якої транзитної країни, завжди є спокуса покористуватися своїм транзитним становищем", - додав прем'єр.

"Тепер цей ексклюзив зникає", - заявив Путін.

"Наші стосунки (РФ і України - ред.) набуватимуть усе більш цивілізованого характеру", - переконаний він.

У приміщенні компресорної станції "Портова" Путін запустив процедуру заповнення трубопроводу газом з пульту управління.

Зварювання останнього "золотого" стику першої нитки газопроводу "Північний потік" відбулася 19 серпня в бухті "Портова". Потім газопровід був заповнений азотом (інертний газ, який служить "подушкою" між повітрям і природним газом) з боку Німеччини.

Технологічний газ, який почав поступати у трубопровід від сьогодні, витіснить азот з боку Німеччини і заповнить трубу до певного рівня тиску. Цей газ потрібний для початку транспортування в Європу комерційного газу.

Планується, що на початок жовтня перша нитка газопроводу Nord Stream пропускною спроможністю 27,5 мільярди кубометрів газу буде готова до постачань.

Російська сторона сподівається, що завершення будівництва другої нитки восени 2012 року дозволить збільшити пропускну спроможність Nord Stream до 55 мільярдів кубометрів в рік. "Газпром" заявляє, що вже підписав довгострокові контракти на постачання газу по Nord Stream клієнтам в декількох країнах ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.