НОВИНИ

Плющ закликає до спротиву «дядькам отечества чужого», що принижують українську мову

Народний депутат, член групи "Реформи заради майбутнього" Іван Плющ закликав українців до спротиву спробам приниження української мови. Про це Плющ заявив на урочистому засіданні Верховної Ради України, присвяченому відкриттю 9-ї сесії та 20-й річниці проголошення Незалежності України.

Плющ наголосив, що в Україні серед політиків «багато тих, кого Тарас Шевченко слушно назвав дядьками отечества чужого».

«Для них наша історія чужа, спекулюючи на історичній проблематиці, вони хочуть нажити політичні дивіденди», - сказав депутат.

Він підкреслив, що «особливий спротив повинно викликати будь-яке приниження української мови».

Після цих слів у сесійній залі пролунали оплески і серед тих, хто аплодував, були віце-прем’єр-міністри України Борис Колесніков та Сергій Тігіпко.

«Звертаюся до тих, хто сидить, хто нас бачить і слухає (після слів «хто сидить» почався шум в залі, Плющ уточнив, хто сидить в сесійній залі, – Редю) не ототожнюйте поразку Ющенка на президентських виборах як поразку української національної ідеї, яка була серцевиною Майдану 2004 року».

Він також висловив переконання, що найкращим законом про мову був закон, ухвалений у 1989 року.

Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєєстровано законопроект про мови, у якому враховано зауваження Венеціанської комісії.

Автори законопроекту, «регіонали» Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко, пропонують зберегти статус української мови як загальнодержавної, але надати статус регіональної всім мовам у всіх регіонах, де та чи інша мова є рідною бодай для 10% населення. За умови прийняття цього законопроекту російська мова стане регіональною щонайменше у 13 регіонах України.

Нагадаємо, законопроект про мови було зареєстровано у Верховній Раді 7 вересня 2010 року. Ним визнається українсько-російська двомовність і допускається вільне функціонування російської мови, зокрема, у діловодстві, законодавстві та освіті. 

Цей законопроект негативно оцінив Верховний комісар Організації з безпеки і співробітництва у Європі у справах національних меншин Кнут Волленбек.

Читайте також: Закони мови та депутатське беззаконня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.