НОВИНИ

Для перегляду Верховним Судом рішення про позбавлення Бандери звання Героя потрібні вагомі аргументи

Вірогідність того, що Верховний Суд перегляне рішення Вищого адмінсуду, який залишив у силі рішення судів нижчих інстанцій про визнання незаконними указів глави держави щодо присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героїв України, є мінімальною. Про це в коментарі Тижню заявив керуючий партнер адвокатської контори «Скляренко та партнери» Олександр Скляренко.

«Згідно із законом, існують лише дві підстави для перегляду рішень Вищого адмінсуду (ВАСУ - Ред.): невідповідність вказаних рішень практиці касаційних судів з розгляду аналогічних справ або їх суперечність рішенням Європейського Суду з прав людини. Виходячи з того, що оскаржувані рішення про визнання незаконними указів президента України про присвоєння звання Героя України, по суті, є прецедентними, а відверту суперечність зазначених рішень практиці Європейського Суду буде вкрай важко довести, наразі говорити про наявність достатніх підстав для перегляду вердиктів ВАСУ досить складно. Тим паче, що лише за рішенням ВАСУ, який прийняв оскаржувані рішення, згідно із законом, справу може розглянути Верховний Суд. А тому вірогідність перегляду цією справи зводиться до мінімуму», – стверджує Скляренко.

За словами юриста, у випадку перегляду справи у Верховному Суді, його рішення варто очікувати через два-три місяці.

«Впродовж 15 днів ВАСУ повинен вирішити, чи передавати справу на розгляд Верховного Суду. У разі, якщо ВАСУ ухвалить рішення про можливість такого перегляду, Верховний Суд, у свою чергу, має півтора місяці на підготовку і проведення судового розгляду. Втім, у разі відмови ВАСУ у допуску справи до перегляду Верховним Судом таке рішення про відмову слід очікувати у строк не більше двох-трьох тижнів. Якщо ж справа буде передана на розгляд Верховного Суду, рішення найвищого органу судової влади України може бути ухвалене орієнтовно протягом двох-трьох місяців», – додав Скляренко.

Водночас, як зауважив юрист, ВАСУ окремо розглядає кожну заяву про перегляд рішення у Верховному Суді.

«А тому кількість поданих заяв про перегляд може збільшити вірогідність передачі справи до Верховного Суду лише у разі, якщо у заявах будуть наведені різні обґрунтування необхідності такого перегляду», – додав він.

Нагадаємо, екс-президент Віктор Ющенко подав заяву до Верховного Суду з проханням переглянути рішення Вищого адміністративного суду, який залишив у силі рішення судів нижчих інстанцій про визнання незаконним указів глави держави щодо присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героя України.

Дніпропетровський правозахисник Василь Сухов подав заяву до Верховного Суду щодо перегляду рішення ВАСУ щодо позбавлення звання Героя Степана Бандеру, а син головнокомандувача УПА Романа Шухевича, 78-річний львів’янин Юрій Шухевич подав касаційну скаргу для перегляду рішення щодо його батька.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.