НОВИНИ

Італійське містечко проголосило себе незалежним

Невелике місто в центрі Італії оголосило себе незалежним і обзавелося власною валютою.

На цей крок влада Філеттіно, розташованого в 100 км на схід від Рима, пішла на знак протесту проти заходів зі скорочення держвидатків.

У населеному пункті живе всього 550 осіб, і в рамках програми урізання адміністративних витрат йому належить стати частиною сусіднього міста Треві.

Через ці зміни мер Філеттіно Луці Селларі втрачає роботу, і цей факт наштовхнув його на думку про те, щоб оголосити місто окремою територіальною одиницею.

Селларі придумав випускати міську валюту під назвою "фіоріто". На зворотному боці банкнот зображено його обличчя. Гроші вже почали приймати місцеві магазини, а туристи купують фіоріто як сувенір.

Мер стверджує, що багато хто в країні сприйняв ідею незалежності Філеттіно з великим ентузіазмом.

По всій Італії міста з населенням в 1000 осіб і менше нажахані планами уряду позбавити їх власного управління, об'єднавши з більш великими населеними пунктами.

Згадавши історію своєї країни, яка довгий час складалася з міст-держав з відокремленими традиціями і діалектами, майже 2000 обурених мерів в знак протесту повернули символічні міські ключі.

Інші градоначальники заявили, що з розпростертими обіймами приймуть біженців з Лівії, щоб число їхніх підопічних перевищило тисячу.

Гнів місцевих рад виявився настільки сильним, що коаліційному уряду Сильвіо Берлусконі, можливо, доведеться переглянути свої плани.

Тим часом, Філеттіно - у якого також є свій герб і вебсайт - став центром уваги міжнародних ЗМІ. А Лука Селларі впевнений, що його нове місто-держава чекає велике майбутнє. Зрештою, раніше в Італії були десятки таких князівств, а республіка Сан-Марино продовжує існувати і процвітати.

Зазначимо, державний борг Італії в червні 2011 року досяг рекордної для країни позначки в 1,9 трлн євро. Уряд країни активно обговорює збільшення податків і скорочення держвидатків.

Боргові проблеми також актуальні для Греції, Іспанії, Ірландії та інших країн.

На думку глави МВФ Крістін Лагард, скорочення витрат, яке планують уряди багатьох країн, може спровокувати нову рецесію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.