НОВИНИ

У Кремлі заявили, що пропозиції Азарова по газу не містять конкретики

Росія готова відстоювати свою позицію по газовій угоді з Україною в будь-якому суді і вважає неприйнятними маніпуляції з можливою реорганізацією Нафтогазу для розірвання контракту.

У Кремлі заявили, що Київ, нові пропозиції якого не містять конкретики, в будь-якому випадку зобов'язаний виконувати умови документа.

Відповідаючи на питання журналістів про бесіду президентів Росії та України в рамках саміту СНД у Душанбе, прес-секретар глави російської держави Наталія Тімакова повідомила: "За моєю інформацією, окремої робочої зустрічі не відбулося, за ініціативою російської сторони Дмітрій Мєдвєдєв і Віктор Янукович обмінялися думками на полях саміту".

"Російський президент звернув увагу українських партнерів на те, що ті пропозиції, які були передані російському уряду і про які було повідомлено йому, не містять конкретики", - повідомила Тімакова.

При цьому, зазначила вона, "в Москві вважають, що чинний договір між двома країнами повністю визначає й істотні умови газової співпраці".

"Він підлягає безумовному виконанню і не може бути переглянутий в односторонньому порядку. Росія готова відстоювати свою позицію за договором у будь-якої судової інстанції і буде діяти строго у відповідності до положень цього документа", - заявила прес-секретар президента РФ.

За її словами, російська сторона вважає, що "українські партнери повинні повністю та належним чином виконувати контрактні зобов'язання, включаючи умови про ціну поставок навіть у разі реорганізації української компанії Нафтогаз.

"Вважаємо неприйнятними маніпуляції реорганізаційною процедурою для того, щоб виправдати односторонню відмову від існуючої угоди. Жодні внутрішньодержавні рішення України не повинні впливати на виконання міжнародних зобов'язань. В іншому випадку це може спричинити за собою тяжкі наслідки для економіки України", - підкреслила Тімакова.

Нагадаємо, 2 вересня президент Віктор Янукович доручив прем’єр-міністру Миколі Азарову до 1 жовтня підготувати проект програми реформування НАК "Нафтогаз України". При цьому Азаров заявив про необхідність перегляду газових угод з Газпромом після реорганізації Нафтогазу.

При цьому сьогодні Янукович заявив, що Україна спробує домовитися про зміну умов газових угод на найвищому рівні, а в разі невдачі – звернеться до суду. При цьому він заявив про неприпустимість тиску на Україну з боку Росії у переговорах щодо газового питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.