НОВИНИ

Янукович: якщо не вдасться домовитися із Росією по газу - підемо до суду

Звернення до міжнародних судових інстанцій є крайнім кроком, до якого може вдатися Україна при вирішенні питання перегляду газових контрактів з Росією. Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв’ю українським журналістам в Душанбе, повідомляє прес-служба глави держави.

«Будь-які припущення (щодо звернення України до суду), які висловлюють політики різних рівнів – чи представники виконавчої влади, чи будь-яких юридичних інституцій – завжди будуть. Ми від цього не захищені, але ці питання (перегляд газових контрактів), я переконаний, що вони будуть вирішуватися на найвищому рівні», - зазначив Янукович.

За його словами, в ході переговорів українська сторона стримує свої емоції, оскільки знає, що вони не йдуть на користь справі.

«Ми зіткнулися з ситуацією, в якій Україна сьогодні втрачає великі кошти. Ми переконані, що несемо сьогодні зайві витрати. Ми не можемо сидіти і не вживати активних дій для того, щоб якось вирішити це питання», - заявив президент.

Глава держави нагадав, що існує дві головні складові в питанні перегляду газових контрактів. Насамперед йдеться про те, що відповідна угода була підписана господарюючими суб’єктами України та Росії без урахування існуючих між двома країнами угод. «А точніше – з порушенням цих угод», - зауважив Янукович.

«Але якщо Росія з цим не погодиться, безумовно, ми будемо змушені тоді йти до міжнародного суду. Однак, я сподіваюся, у нас вистачить мудрості знайти спільне рішення – без суду. Я розглядаю суд вже як останню інстанцію, коли будуть вичерпані під час переговорів всі наші можливості», - заявив Янукович.

Другою складовою, яка має враховуватися в питанні перегляду газових контрактів, він назвав той факт, що Нафтогаз укладав угоду без затверджених урядом повноважень.

Правомірність дій у цьому питанні особисто Юлії Тимошенко оцінить суд, підкреслив Віктор Янукович. «На це питання, я сподіваюсь, ми отримаємо відповідь дуже скоро», - додав він.

Янукович підкреслив, що переговори між Україною і Росією мають продовжуватися. «Ми зобов’язані це питання спільно вирішувати, іншого шляху немає. Але в який спосіб – час покаже», - заявив він.

Водночас президент наголосив, що Україна не сприйматиме тиску в ході переговорів. «Наша позиція принципова, і будь-який тиск у цих питаннях для нас принизливий. Ми не дозволимо, щоб з нами так говорили… спочатку загнали нас у кут – потім почали диктувати умови. Це принижує сьогодні не мене особисто – це принижує державу, і я не можу цього допустити», - підкреслив Янукович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.