НОВИНИ

Янукович заявив, що не дозволить принижувати Україну у газових переговорах

Україна не сприймає будь-якого тиску в процесі переговорів щодо перегляду ціни на російський газ. Про це заявив президент Віктор Янукович в Душанбе в суботу.

"Будь-який тиск в цих питаннях - він для нас принизливий. І ми не дозволимо, щоб так з нами говорили. Коли йдуть переговори, на переговорах все, що завгодно буває, а коли ми виходимо в засоби масової інформації, нам треба дотримуватися чогось", - заявив Янукович.

"Спочатку загнали нас у кут, потім почали диктувати умови. Це принижує сьогодні, не мене особисто, а це принижує державу, і я не можу цього допустити", - резюмував глава Української держави.

При цьому Янукович заявив, що Нафтогаз не стане об'єднуватися з Газпромом. "Не буде", - заявив Янукович, відповідаючи на питання про те, чи буде злиття двох компаній.

За його словами, питання злиття Нафтогазу і Газпрому не слід розглядати в контексті переговорів щодо зниження ціни на російський газ.

"Це питання зовсім з іншої площини. Ми спочатку повинні в цьому питанні (переговори щодо ціни на газ – Ред.) навести порядок. Вивести це питання на рівень, прийнятний для двох сторін, а подальші рухи - інтеграції, злиття, не злиття, тобто це вже наступні питання, які ми будемо обговорювати. Їх розглядати в цій площині, зараз, практично, неможливо", - зазначив він.

Торкаючись правових аспектів питання реструктуризації Нафтогазу і подальших дій за вже укладеними угодами, Янукович сказав: "Це наше внутрішнє питання. Це договір двох господарюючих суб'єктів".

Нагадаємо, глава правління Газпрому Олексій Міллер у відповіді на заяву Азарова щодо перегляду ціни на газ погодився з перспективами реструктуризації Нафтогазу і перегляду контрактів - але тільки при сценарії злиття з Газпромом.

При цьому російський президент Дмітрій Мєдвєдєв неодноразово заявляв, що Росія може піти на знижку ціни на газ в обмін на вступ України до Митного союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.