НОВИНИ

Северінсен здивована насильним виведенням депутата із зали суду

Колишній співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по Україні (1995-2007) Ханне Северінсен не бачить підстав для утримання екс-прем'єра України Юлії Тимошенко під вартою і здивована видворенням народного депутата із залу судового засідання в п'ятницю.

"Особисто я не бачу ніяких причин для утримання Тимошенко під вартою. У мене б не знайшлося жодних аргументів для цього, але я бачу, що суддя їх знаходить", - заявила Северінсен у п'ятницю біля Печерського районного суду Києва.

Вона також висловила подив і стурбованість у зв'язку з ситуацією, яка склалася в п'ятницю на судовому засіданні щодо "газової" справи.

Северінсен упевнена, що оскільки Україна є членом Ради Європи і ратифікувала конвенції із захисту прав людини, вона повинна діяти відповідним чином і поважати принципи, які закріплені в цих конвенціях і є основоположними для Ради Європи.

Нагадаємо, співробітники спецпідрозділу "Грифон" сьогодні силою вивели із залу засідань Печерського районного суду Києва народних депутатів (фракція "БЮТ-Батьківщина") Андрія Шкіля і Юрія Одарченка.

Головуючий в "газовій" справі суддя Родіон Кірєєв постановив вивести із зали Шкіля, за те, що той фотографував екс-доповідача ПАРЄ по Україні Ханне Северінсен, яка прийшла в суд в якості спостерігача.

Северінсен - президент міжнародної неурядової організації "Європейська Медіа Платформа".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.