НОВИНИ

Франція може призначити в Україну промосковського посла

Наступник послом Франції в Україні, ймовірно, стане Ален Ремі, який раніше двічі працював в Росії. Про це пише журналіст Алла Лазарева у свіжому номері «Українського тижня».

Як зазначає автор, саме його кандидатуру радше за все пропонуватиме Париж у межах планової ротації Жака Фора.

«Якщо МЗС зупиниться саме на Алені Ремі, можна припустити з великою часткою вірогідності, що звичка дивитися на Київ крізь призму Москви повертається до вжитку. Пан Ремі двічі працював у Росії. Першого разу – ще за СРСР, вдруге – вже за Путіна. Це зовсім не означає, ніби сам дипломат перебуває під російським шармом. Може бути й навпаки. Та правомірно було б зауважити: нинішні очільники французької дипломатії вважають, що для того, аби зрозуміти Київ, досить добре знати політичну практику Москви», – вважає один з адміністраторів французького дипломатичного відомства, який не побажав бути названим.

Як пише автор, непрямим аргументом на користь такого припущення може слугувати очевидне посилення російського вектора в зарубіжній політиці Франції. Чи, точніше, в зовнішньоекономічному напрямі.

«Саркозі не бачить у росіянах перспективного політичного партнера. У політичній площині вони цікаві лише відносним впливом на Іран та повітряним коридором до Афганістану. Інша справа – економіка. Тут великі французькі підприємства прагнуть будь-що обіграти німців у боротьбі за російські ринки», – пояснює економічний журналіст Рено Ребарді.

Детальніше про прогнози щодо призначення нового посла Франції в Україні читайте в матеріалі «Пишемо «Київ», думаємо «Москва» в №36 «Українського тижня». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.