НОВИНИ

У СІЗО заявляють, що Луценко відмовився від медогляду гастроентерологів МОЗу

Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко відмовився обстеження його комісією Міністерства охорони здоров’я, яка прибула сьогодні, 2 вересня, до нього в СІЗО. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби.

«Луценко категорично відмовився від спілкування з членами комісії щодо стану його здоров’я, медичного огляду і обстеження», - сказано в повідомленні.

Зазначається, що сьогодні до Луценка в СІЗО прибула комісія з провідних фахівців МОЗ України (за спеціалізацією гастроентерологія) на чолі з головним гастроентерологом України Наталією Харченко.

Вони мали здійснити огляд екс-міністра відповідно до дозволу Печерського районного суду Києва від 1 вересня.

«Ця комісія була створена для додаткового обстеження стану здоров’я Луценка, оскільки попередні висновки лікарів (дієтолога та гастроентеролога) від 30 серпня були зроблені на підставі обстежень, проведених ще у травні-липні цього року», - зазначають у пенітенціарній службі.

«Для проведення комплексного обстеження стану здоров’я Луценка комісія була забезпечена необхідним діагностичним обладнанням», - додають вони.

Так, комісія мала уточнити «ряд даних шляхом проведення додаткових обстежень, без чого встановлення діагнозу є передчасним». Зокрема, раніше Луценку провели лабораторне обстеження (загальний аналіз крові, біохімічні показники функції печінки та ін.), а також інструментальні дослідження (езофагогастрофібродуоденоскопію, УЗД органів черевної порожнини).

«Наразі стан здоров’я Луценка перебуває під постійним динамічним наглядом медперсоналу Київського СІЗО», - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, напередодні дружина екс-міністра Ірина Луценко оприлюднила висновки проведеного 30 серпня в Лук'янівському слідчому ізоляторі медогляду, згідно з якими у Луценка виявлено цироз печінки з явищем портальної гіпертензії й варикозом вен стравоходу.

За словами головного дієтолога МОЗ України Олега Швеця, який здійснював обстеження Луценка і в травні, і наприкінці серпня, відсутність лікування у стаціонарі є дуже небезпечним для екс-міністра: «Протягом наступних тижнів у тих умовах, яких він зараз перебуває, захворювання тільки прогресуватиме».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.