НОВИНИ

У Німеччині вже називають 5 можливих наступників Меркель

Теперішня правляча коаліція в Німеччині не має курсу та втрачає підтримку населення, а тому серед німецької опозиції вже починають робити прогнози щодо можливого наступного канцлера. Про це повідомляє Die Welt.

Результати досліджень Infratest Dimap показують, що невдачі влади йдуть на користь опозиції та більшість опитаних німців наразі хотіли би мати соціал-демократичний уряд.

Такі тенденції та суперечки всередині владної коаліції провокують вже зараз обговорення щодо можливого кандидата на крісло Ангели Меркель.

Одним із найімовірніших кандидатів члени СДП називають екс-міністра фінансів Пеера Штайнбрюка. Коментуючи можливе висунення своєї кандидатури на посаду канцлера сам Штайнбрюк поки що заявляє, що про це мова не йде, і це має стати рішенням голови партії Зігмара Габріеля.

Підтримкою та повагою серед населення користується також і Франк-Вальтер Штаймаєр - екс-голова зовнішньополітичного відомства Німеччини.

Як повідомляє Die Süddeutsche Zeitung, опитування Infratest Dimap від початку серпня 2011 року показують, що якби німці мали можливість самі обирати канцлера, то за Штайнмаєра проголосувало б 44%, а за Меркель 40%. При можливому протистоянні Меркель та Штайбрюка, із результатом в 46% проти 38% переміг би останній.

Голова СПД Габріель заявляє, що буде номінувати того, хто має кращі шанси на перемогу. Проте, критики Габріеля побоюються, що незважаючи на посередню популярність він номінуватиме самого себе. Хоча все ж, більшість експертів схиляються до того, що обрано буде Штайнбрюка. Такий крок покращить імідж голови партії та шанси на майбутнє керівництво фракцією в парламенті.

Разом з тим, як повідомляє Der Spiegel, нещодавно представниця лівого крила партії Андреа Налес назвала вартісним кандидатом чинного бургомістра Берліна Клауса Воверайта.

На таку заяву представники Партії зелених відреагували словами: «Клаус Воверайт грає свою кар’єрну гру на спинах берлінців. Берлін не може собі дозволити бургомістра, який би не був протягом всього строку за Берлін».

Сама ж Партія зелених називає своїм кандидатом Юргена Тріттіна – голову фракції партії у парламенті, який, проте програв би у протистоянні з Меркель з результатом 23% до 56%. 

Нагадаємо, чергові парламентські вибори в Німеччині мають відбутися восени 2013 року. Проте приводом для проведення позачергових виборів парламенту може стати розпад правлячої коаліції.

Нагадаємо, у середині серпня Der Focus повідомив, що рівень зростання ВВП у Німеччині неочікувано різко впав у другому кварталі нинішнього року.

Експерти вважають, що вересень вирішить майбутнє Меркель, долю Німеччини та Євросоюзу.

Саме в цей час Бундестаг має вирішити питання надання Європейському фонду фінансової стабільності повноважень з попереджувальної купівлі облігацій та рекапіталізації банків.

За підрахунками німецьких ЗМІ, 23 члени фракції партії Ангели Меркель Християнсько-демократичний союзу в парламенті збираються голосувати проти антикризового пакету. Така ситуація може змусити канцлера сподіватись на голоси опозиції, що несе ризик розпаду урядової коаліції.

Крім цього, партія Християнсько-соціальний союз, яка є партнером Християнсько-демократичного союзу, оприлюднила документ, в якому відкидає домовленості між Меркель та президентом Франції Ніколя Саркозі, заявляючи, що плани щодо економічного уряду для країн єврозони є неприпустимими. Партія хоче, щоб країни-члени валютного союзу збанкрутіли, а згодом їх було виключено з єврозони. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.