НОВИНИ

Литвин не хоче коментувати "маячню" Пукача

Голова Верховної Ради Володимир Литвин називає "маячнею" свідчення в суді екс-голови департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача про причетність його та деяких колишніх високопоставлених чиновників до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це Литвин заявив на прес-конференції в м. Новограді-Волинському, коментуючи на прохання журналістів свідчення Пукача, в яких він назвав замовниками вбивства журналіста Георгія Гонгадзе екс-президента Леоніда Кучму, екс-главу МВС Юрія Кравченка, першого заступника глави МВС у 2000 році, нині – главу Вінницькрї ОДА Миколу Джигу та Литвина.

"Коментувати маячню людей, які заявляють про свою чергову місіонерську роль, я думаю, взагалі немає потреби", - сказав Литвин.

Відповідаючи на  запитання, чи приходитиме він в суд у випадку, якщо його викличуть, Литвин сказав: "Це дивна постановка питання. Якщо викликатимуть, то, звісно, ходитиму".

Литвин нагадав про те, що вже давав необхідні свідчення в Генеральній прокуратурі, й до нього більше не виникало запитань із цього приводу.

"Повірте, ця тема не має жодних підстав для звучання, і коментувати щось і казати, що це неприємне питання... я не бачу для цього жодних підстав", - сказав Литвин.

"Я думаю, що це лінія захисту, і зрозуміло, що потрібно показувати пальцем угору", - переконаний спікер.

Нагадаємо, представник Мирослави Гонгадзе в суді Валентина Теличенко заявила, що Пукач частково визнав свою провину в убивстві Гонгадзе. 

Пукач під час допиту намагався переконати суд у тому, що врятував Україну від державного перевороту. Він заявив, що «починаючи з 1997 року, Гонгадзе, Олена Притула і Олексій Подольський готували державний переворот, і він урятував Україну, убивши Гонгадзе». Пукач вважає, що Гонгадзе був агентом ЦРУ.

При цьому, за словами Теличенко, серед замовників убивства Гонгадзе Пукач  він назвав прізвища Кучми, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, Литвина й екс-першого заступника міністра внутрішніх справ-начальника ГУБОЗ МВС (наразі - голова Вінницької обладміністрації) Джиги.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Микола Джига вважає, що Пукач назвав його прізвище серед замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе, керуючись бажанням пом'якшити вирок за цей злочин. 

Адвокат Леоніда Кучми Віктор Петруненко заявив, що Пукача не спричинять серйозних наслідків для його підзахисного. «Він (Пукач) обмовляє ряд осіб в надії уникнути суворого покарання, яке можливе за вбивство Георгія Гонгадзе», - зазначив адвокат. Петруненко пообіцяв, що «ця обмова буде спростована».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.