НОВИНИ

Суд над Пукачем відклали на місяць

Печерський районний суд Києва переніс розгляд кримінальної справи проти колишнього начальника департаменту зовнішньої розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача на 3 жовтня. Про це журналістам повідомила адвокат удови вбитого журналіста Георгія Гонгадзе Мирослави Валентина Теличенко.

З її слів, засідання призначено на 11:00.

Теличенко повідомила, що суд оголосив перерву, у зв'язку із долученням до матеріалів справи наказу МВС, що має гриф таємності, щоб всі учасники справи мали можливість вивчити його.

Нагадаємо, 30 серпня Печерський райсуд почав допитувати Пукача.

У своїх показав він підтвердив свої свідчення, дані в ході досудового слідства. Так, за його даними, замовниками вбивства Гонгадзе були екс-президент Леонід Кучма, нинішній спікер Володимир Литвин, тодішній глава МВС Юрій Кравченко, перший заступник глави МВС у 2000 році, нині – очолює Вінницьку ОДА Микола Джига.

Пукач частково визнав свою вину, зокрема, як повідомила адвокат вдови Гонгадзе, власноруч скоїв убивство журналіста. Однак, за словами Пукача, зовнішнє спостереження за журналістом Гонгадзе велося законно.

При цьому Пукач під час допиту намагався переконати суд у тому, що врятував Україну від державного перевороту. Він заявив, що «починаючи з 1997 року, Гонгадзе, Олена Притула і Олексій Подольський готували державний переворот, і він урятував Україну, убивши Гонгадзе». Пукач вважає, що Гонгадзе був агентом ЦРУ.

Як відомо, досудовим слідством у зазначеній справі було встановлено, що Пукач, будучи посадовою особою, на виконання наказів і вказівок тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка й інших посадових осіб, кримінальна справа проти яких розслідується в окремому провадженні, у травні-вересні 2000 року перевищив службові повноваження щодо журналіста Олексія Подольського й Гонгадзе й 17 вересня 2000 року скоїв убивство останнього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.