НОВИНИ

Левко Лук’яненко не збирається йти на допит щодо подій 24 серпня

Депутат Левко Лук’яненко обурений викликом на допит через акцію на День Незалежності. При цьому він не виключає, що на допит його поведуть примусово.

Про це він розповів в інтерв’ю ЛІГАБізнесІнформ.

"Я обурений викликом мене до слідчого. Порушення кримінальної справи є незаконним. Справді, 23 серпня суд ухвалив рішення про заборону на проведення акцій, яке обмежувало права громадян на мітинги і вуличні ходи", - сказав він.

"Але у нас є Конституція - документ прямої дії, вона проголошує наші демократичні свободи, - свободу друку, свободу інформації, свободу мирних зібрань і так далі. Адміністративний суд не може скасувати Конституцію", - впевнений Лук’яненко.

Лук’яненко наголосив, що вважає порушення кримінальної справи незаконним, і відмовився виконувати це рішення.

"Звичайно, можна подумати: ось, слідчий мене викликає, а я начебто щось порушую, відмовляючись прийти. Але це ж рішення незаконне... Є, знаєте, таке правило: ніхто не зобов'язаний виконувати незаконні рішення", - заявив депутат.

Також Лук’яненко нагадав, що 24 серпня святкував свій день народження, і не був присутній на акції під час сутичок з міліцією.

"Мені дали перше виступити. Потім я ще послухав трохи, перепросив перед мітингуючими і пішов собі додому, щоб продовжити святкування. Коли закінчився мітинг і люди пішли по Володимирській, це вже було без мене. І я знаю про події, власне, з розповідей по телебаченню", - додав він.

За словами політв’язня, зараз йому інкримінують хуліганство.

"Я нічого не боюся. Цілком допускаю, що вони можуть на це піти (примусовий допит – Ред.). Безумовно, вони мене можуть взяти силою, посадити в автомобіль, бо я ж фізично слабкий, якщо прийдуть чотири міліціонери, то я з ними фізично боротися не зможу...", - сказав Лук’яненко.

За словами політика, правоохоронці можуть приїхати до нього додому і провести допит там.

"Я не відкидаю, що вони мене можуть посадити в автомобіль і повезти в міліцію на Володимирську, 15... Нехай забирають. Мені не вперше сидіти у воронці, і мене це абсолютно не лякає", - наголосив Левко Лук’яненко.

Нагадаємо, за фактами зіткнень 24 серпня міліція порушила кримінальну справу за ч. 3 ст. 296 Кримінального кодексу ("хуліганство"; передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років).

Останніми днями міліція активно викликає на допит учасників акції, зокрема, народних депутатів. Усього викликано 18 депутатів, а також громадських активістів і простих мітингувальників.

29 серпня міліція звільнила двох учасників організованих опозицією на День незалежності 24 серпня заходів у Києві, яких було затримано за підозрою в хуліганських діях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.