НОВИНИ

У Азарова запевняють, що зимове подорожчання бензину не повториться

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко виключає підвищення роздрібних цін на нафтопродукти з 1 вересня, коли перестануть діяти знижені акцизи. Про це він повідомив журналістам перед засіданням Кабінету Міністрів.

«Ми не очікуємо підвищення цін внаслідок підвищення акцизів», - сказав він.

Міністр зазначив, що зараз маржа на автозаправних станціях становить близько 220-240 доларів/тонна, а з 1 вересня, після підвищення акцизів, вона зменшиться, але не призведе до збиткової роботи нафтотрейдерів.

Як відомо, ухваленим у грудні 2010 року Податковим кодексом передбачалося підвищення з 1 січня 2011 року акцизу на бензин на 37,9% – з 132 до 182 євро за тонну. До цього ставка акцизного збору була на рівні з 110 до 132 євро за тонну.

На початку 2011 року в Україні різко зросли ціни на нафтопродукти. Антимонопольний комітет провів розслідування щодо зростання цін на бензин марок А-95 і А-92 в кінці 2010-початку 2011 року в найбільших українських мережах АЗС. Деяких оштрафував.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості встановлювало ціновий коридор на паливо. Однак це не стримало ціни на бензин найпопулярніших марок.

7 квітня Рада знизила акцизи на бензини моторні на 27,47% з 182 євро до 132 євро за тонну до серпня.  За кілька днів до цього пропозицію про зниження акцизу висунув прем’єр-міністр Микола Азаров: «Ми вийдемо з пропозицією зменшити акциз на нафтопродукти десь на 50 доларів за тонну з тим, щоб нам утримати в цей період часу ціну на нафтопродукти в певному коридорі». 

У червні ціни на бензин пішли униз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.