НОВИНИ

Азаров просить Януковича покарати главу МОЗ за зрив закупівлі ліків

Прем'єр-міністр Микола Азаров просить президента Віктора Януковича притягнути міністра охорони здоров'я Олександра Аніщенка і його заступників до дисциплінарної відповідальності за зрив закупівлі ліків. Про це сказано в повідомленні прес-служби Кабміну.

Як повідомляє прес-служба, у понеділок Кабмін заслухав звіт урядової комісії на чолі з першим віце-прем'єром, міністром економічного розвитку й торгівлі Андрієм Клюєвим, створеної 2 тижні тому для розслідування причин блокування закупівлі ліків і визначення відповідальності керівників МОЗ, які допустили таку ситуацію.

«За результатами розгляду звіту комісії прем'єр-міністр Микола Азаров звернувся до Президента Віктора Януковича з поданням про притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра охорони здоров'я і його заступників», - йдеться в повідомленні.

Внесено пропозицію про оголошення догани Аніщенку, першому заступникові міністра Раїсі Моїсеєнко, заступникові міністра Олександру Толстанову, заступникові міністра-керівникові апарату Галині Калішенко.

При цьому Кабмін оголосив догану керівникам профільних департаментів МОЗ.

Серед основних причин, що зробили неможливим своєчасне забезпечення хворих необхідними ліками, було названо недосконалість процедури закупівлі медикаментів і неналежне виконання обов'язків чиновниками МОЗ.

Кабмін зазначає, що зараз комітет із проведення конкурсних торгів МОЗ веде постійну роботу з організації закупівель ліків і виробів медпризначення за процедурою відкритих торгів.

Згідно з повідомлення, 26 серпня Мінекономіки надало Міністерству надзвичайних ситуацій узгодження на застосування процедури закупівлі в одного учасника на купівлю ліків для хворих на гемофілію, на які вже виділено 50 млн гривень.

Кабмін доручив Аніщенку представити 28 вересня доповідь про стан забезпечення населення ліками й медичними виробами, у тому числі препаратами крові і її компонентами для хворих на гемофілію, а також про забезпечення медичних установ необхідними вакцинами.

Нагадаємо, 19 серпня Азаров заявив, що в найближчі кілька тижнів буде розглянуто питання відповідності Аніщенка займаній посаді міністра охорони здоров'я.

Аніщенко обіймає посаду міністра охорони здоров'я з 24 травня.

Як відомо, Янукович 17 травня звільнив міністра охорони здоров'я Іллю Ємця, який був призначений на цю посаду в грудні 2010 року. За даними ЗМІ, безпосереднім приводом заяви Ємця про відставку, стала боротьба за контроль фармринку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.