НОВИНИ

Російська мова стала другою найпопулярнішою у світі серед спамерів

Росія стала європейським лідером за кількості спаму, що розсилався, а російська мова – другою у світі за популярністю серед спамерів. Про це йдеться у звіті корпорації Symantec.

Як повідомили в компанії, в аналітичному звіті Symantec Intelligence Report за серпень 2011 року Росія зайняла перше місце в Європі і третє у світі за обсягом спаму, що розсилається, поступившись у світовій першості Індії і Бразилії.

Експерти констатують, що в більш ніж 90% випадків спаму, що розсилається по всьому світу, є англомовним, проте в серпні російська мова стала другою у світі за популярністю серед спамерів.

Аналітика за цей місяць також показала, що спамери знову вирішили заробити на коливаннях нестійких фінансових ринків, що особливо помітно у розсилці великих обсягів спаму, який переконує потенційних жертв придбавати дрібні акції за вигідною ціною.

Symantec відмічає, що після такого «накачування» (pump), акції «скидаються» (dump) за завищеною ціною, а зловмисники отримують прибуток. Подібна шахрайська технологія дістала назву pump - and - dump.

Експерти попереджають, що подібний шквал листів із спамом може викликати штучний стрибок цін на акції, і зазвичай саме у цей момент шахраї позбавляються від своїх пакетів, а спам-атака завершується, що у свою чергу сприяє зниженню інтересу до акцій на біржі і їх поверненню до спочатку низької ціни (що також може бути використане на ринку).

«Використовуючи добре організовану атаку за схемою «накачування і скидання», шахраї можуть отримати солідний дохід в лічені дні», - заявив старший аналітик служби Symantec Пол Вуд.

Між тим, згідно із звітом, обсяг спаму скоротився порівняно з попереднім місяцем, проте обсяг фішінгових атак зріс.