НОВИНИ

УПЦ МП активніше займеться задоволенням потреб ув'язнених

Державна пенітенціарна служба й Українська православна церква Московського патріархату домовилися про співробітництво в задоволенні релігійних потреб засуджених. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Відповідну угоду підписали 26 серпня в Києво-Печерській лаврі голова Державної пенітенціарної служби Олександр Лісіцков і предстоятель УПЦ (МП) митрополит Володимир.

Метою угоди є узгодження принципів, напрямків і форм співробітництва, спрямованих на дотримання конституційних прав позбавлених волі осіб стосовно задоволення їхніх релігійних потреб, вимог законодавства в сфері свободи совісті.

Підписана угода продовжить традиції духовно-просвітительської роботи, закладені в угоді про співробітництво між УПЦ (МЦ) і Державним департаментом з виконання покарань від 25 листопада 1999 року, зазначається у повідомленні.

Відмінностями нової угоди є те, що вона передбачає підготовку методичних рекомендацій для проведення духовно-морального виховання, задоволення потреб персоналу, засуджених і взятих під варту осіб у відправленні богослужінь та інших церковних обрядів.

Також передбачається співпраця у соціальній адаптації та інтеграції осіб після завершення терміну відбування покарання, створення та підтримки діяльності центрів соціальної адаптації та інших установ, що здійснюють заходи соціального патронажу звільнених осіб.

За даними пенітенціарної служби, в підпорядкованих відомству установах діє 74 храми, 46 каплиць, 4 молитовні будинки, 202 молитовні кімнати і 17 молитовних куточків.

Загальна кількість віруючих засуджених, які постійно відвідують заходи релігійного характеру, становить близько 38 тис осіб, а духовно-просвітницьку роботу із засудженими проводять 2349 священнослужителів та волонтерів, які є представниками 103 релігійних конфесій, громад, організацій та церков, офіційно зареєстрованих в Україні.

Зазначимо, що в сусідній Росії Патріарх Московський і всієї Русі Кіріл у грудні минулого року запропонував задуматися про створення кабельної мережі телебачення для осіб, що знаходяться в ув'язненні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.