НОВИНИ

Слабошпицький презентував книги про двох відомих українських емігрантів

25 вересня у київській Книгарні "Є" відбулася презентація одразу двох книжок відомого письменника Михайла Слабошпицького.

У книжці «Поет із пекла» автор розповідає про поета Тодося Осьмачку.

Інша книга - «Українець, який відмовився бути бідним» - про видатного українського бізнесмена і мецената Петра Яцика.

Цих дуже несхожих між собою героїв об’єднує те, що обидва вони - постаті української еміграції.

У решті - світогляді, способі життя тощо - вони цілковито різні: успішний підприємець Петро Яцик і пекельно геніальний Тодось Осьмачка, якого мучила манія переслідування.

Описати у белетристиці визначних постатей української історії та культури - це дуже важливе завдання, яке повністю ще не виконане, наголосив Михайло Слабошпицький.


«Мало хто із пересічних громадян знає про те, наскільки цікаве життя було у Панаса Мирного й Бориса Грінченка, Михайла Коцюбинського і Марка Вовчка. А написати на основі документальних матеріалів художню книжку, яка б легко й цікаво читалася, - це означає привернути увагу до персоналії і вписати її у певний контекст - у даному разі, в український», - відзначається у повідомленні книгарні «Є».

На заході були присутні та виступили: Юрій Мушкетик, Надія Степула, Богдан Жолдак, Павло Вольвач, Юрій Логвин, Петро Осадчук та інші.

Нагадаємо, 15 серпня, напередодні роковин з дня смерті письменника Олеся Ульяненка, у київській книгарні «Є» відбулася презентація книжки «Олесь Ульяненко: Без цензури». Видання представив упорядник - кінорежисер Мирослав Слабошпицький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.