НОВИНИ

Керівництву МВС показали, якими «засобами гігієни» воно озброює «Беркут»

24 серпня працівники «Беркуту» були укомплектовані балончиками зі сльозогінним газом. Про це свідчать відео- і фотокадри, оприлюднені журналістом «Української правди» Сергієм Лещенком.

Так, на одному з кадрів відео можна помітити, як працівник «Беркуту» ховає газовий балон, який побачили у нього в руках.

На зображенні чітко видно, що працівник «Беркуту» укомплектований балончиком сльозогінного газу «Кобра». Він його тримає в спеціальному футлярі на ремені з лівого боку.

Сльозогінний газ «Кобра» виготовляє ТОВ «Лабораторія прикладної хімії», зокрема на замовлення міліції.

Як пише видання, в основі «Кобри» лежить речовина Алгоген, яку на сайті виробника названо «найпотужнішою з описаних в літературі отруйних речовин несмертельної дії; викликає втрату боєздатності за рахунок надпотужного подразнення очей, носоглотки та шкіри, при потраплянні надмалої кількості речовини в очі тут же виникає надсильне виділення сліз, біль і спазм м'язів очей».

Нагадаємо, прес-служба партії «Батьківщина» раніше повідомила, що міліція застосувала сльозогінний газ проти учасників опозиційного мітингу, які мали намір пройти ходою до Адміністрації президента на День Незалежності.

Спочатку це заперечували в Головному управлінні МВС у Києві.

Як відомо, у четвер начальник Головного штабу МВС України Анатолій Лазарєв, відповідаючи на запитання, чи застосовував «Беркут» сльозогінний газ проти демонстрантів, заявив:

«Це може бути якийсь засіб особистої гігієни, може, це якісь інші пристрої розпилювання, які продаються в магазині парфумерії чи господарському магазині. Але те, що це не газ дратівливої дії – це однозначно», – запевнив він.

«Перед 24 серпня були інструктажі, і було ухвалено рішення не видавати особистому складу на руки певні засоби активної оборони. Зокрема, і балончики з газом, і шумові гранати», – заявив Лазарєв.