НОВИНИ

Для гімну Одеси обрали російськомовну пісню

Депутати Одеської міськради затвердили статут Одеси під час засідання сесії в четвер. За відповідне рішення проголосували 78 зі 120 депутатів міськради.

Зокрема, згідно з затвердженим статутом, гімном Одеси є пісня російською мовою на музику Модеста Табачникова та слова Семена Кірсанова «У Черного моря» у виконанні Леоніда Утьосова.

Загалом, остаточна редакція документа містить сім розділів, які визначають міську символіку, принципи міського самоврядування, міські святкові та пам’ятні дати, територію та межі міста, а також райони. Крім того, статут регламентує діяльність системи місцевого самоврядування, визначає порядок участі членів територіальної громади у здійсненні міського самоврядування тощо.

Серед положень документа, раніше не прописаних у нормативних актах: гімн міста, міські свята та питання участі членів територіальної громади у здійсненні міського самоврядування.

Нагадаємо, 31 травня та 17 червня виконавчий комітет Одеської міськради двома рішеннями ухвалив проекти про навчання українською і російською мовами в 78 школах і 120 дошкільних установах.

Мер Одеси Олексій Костусєв в інтерв`ю радіостанції «Эхо Москвы» заявив, що всі школи Одеси отримали статус двомовних після прийняття міською радою програми збереження і розвитку російської мови.

8 квітня Одеська міська рада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради під час засідання сесії в п'ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тис. грн.