НОВИНИ

Європі загрожує криза суспільного устрою

В Європі та Північній Америці традиційні політичні партії все гірше можуть порозумітися із виборцями. Про це пише Алла Лазарева в свіжому номері «Українського тижня».

«В Європі та Північній Америці традиційні політичні партії все гірше можуть порозумітися із виборцями. Одна за одною усталені демократичні системи дають збій. Залишаючись індустріально-технологічними та доволі логічними адміністративно, західні суспільства потерпають від стагнації сенсу. Низи не хочуть делегувати владу політичному класу, який живе власним кастовим, герметично закритим життям, а верхи не можуть запропонувати виборцю цікавого політичного проекту, що базувався би не на заохоченні заздрощів та власницького інстинкту. Те, що в розвинених країнах набуває обрисів глухого кута, в Україні має формат гротеску», – зазначає автор.

За словами Лазаревої, «виборчі перегони ніби й залишаються, за звичкою, метрономом політичного життя, але суто формально».

«Натомість, на глибинних рівнях, європейські політичні нації шукають нові формати. Соціологи кажуть про назрілий перехід від репрезентативної до горизонтальної демократії, політологи – про близьку деглобалізацію. Філософи все більше замислюються над вірогідністю революційної ситуації, а громадяни тим часом як в Україні, так і на Заході, «голосують ногами». Себто колективно бойкотують виборчі дільниці. Попит на нову політику передбачає пропозицію від тих, хто досі не був при владі. У Франції вона може надійти або від правоцентристів, або від лівих чи правих радикалів. Аналогічну тенденцію спостерігаємо і в інших країнах, де біля керма десятиліттями чергувалися лише дві великі партії», – додає автор.

Детальніше про кризу суспільного устрою читайте в матеріалі «У пошуках іншого сенсу» в №35 «Українського тижня»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.