НОВИНИ

Києво-Печерська Лавра витратить 22 млн гривень на ремонт дзвіниці

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник за результатами тендеру 29 липня уклав угоду з ТОВ «СТС – Генпідряд» на реставрацію пам’ятки архітектури XVІІІ ст. «Дзвіниця Успенського собору (корпус №81)». Роботи вартістю 21,99 млн грн. мають бути виконані у 2011-2012 роках. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Творчій майстерні «Ю.Лосицький» замовлено розроблення науково-проектної документації на реставрацію пам’ятки архітектури «Троїцька надбрамна церква» за 567 тис грн.

Ремонтно-реставраційні роботи у внутрішніх приміщеннях та на фасадах будівлі виконувались у 1957-1959 р.р., 1977 – 1982 р.р. У 1996 – 1999 р.р. виконано ремонтно-реставраційні роботи на фасадах Дзвіниці, у 2003- 2007 р.р. – у внутрішніх приміщеннях споруди.

Протягом 2008-2010 р.р ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці не проводились через відсутність фінансування.

У жовтні 2010 року було розпочато розроблення науково-проектної документації та проведення протиаварійних робіт.

З метою обстеження конструкцій бані дзвіниці демонтовано мідне покриття, яке знаходилося у вкрай незадовільному стані.

Згідно з документами, є  значні втрати позолоти на 8 іконах на барабані маківки, значне пошкодження тинькування та карнизах та зовнішніх конструкціях 3-го та 4-го ярусів споруди, що спричиняє інтенсивне руйнування та падіння з висоти його фрагментів.

Зафіксовані також часткові втрати елементів огорожі оглядових галерей на 3-му та 4-му ярусах; незадовільний стан металевої огорожі на 3-му та 4-му ярусах; незадовільний стан металевих сходових маршів між 3-м та 4-м ярусами та 4-м ярусом і маківкою.

Стан дерев’яних сходових маршів між 1-м і 2-м споруди Дзвіниці визнаний незадовільним, та таким, що потребує комплексних ремонтно-реставраційних робіт відповідно до розробленого проекту.

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник був заснований 29 вересня 1926 року. Займає площу 23,54 га. На його території розташовані: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, музей історичних коштовностей України, музей книги і друкарства України, музей українського народного декоративного мистецтва, музей театрального, музичного та кіномистецтва України, виставка мікромініатюр М.С. Сядристого, Велика лаврська дзвіниця, Ближні і Дальні печери.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.