НОВИНИ

Підозрюваний в організації вбивства Політковської не визнає вину

Колишній підполковник міліції Дмитро Павлюченков, якого підозрюють в організації вбивства журналістки Анни Політковської, не визнає вину. Про це повідомила в четвер агентству РАПСІ / infosud.ru адвокат Тамара Кучма, що представляє інтереси Павлюченкова.

«Мій підзахисний категорично відмовляється визнати себе винним і спростовує будь-які версії про його причетність», - зазначила вона.

За її словами, в даний час офіційне обвинувачення йому ще не пред'явлено. Правоохоронні органи затримали Павлюченкова 23 серпня. Напередодні слідчі передали в Басманний суд клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Прохання слідства буде розглянуто у четвер, 25 серпня.

Як відомо, Політковська, відома журналістськими розслідуваннями порушень прав людини в Чечні, була убита в ліфті свого будинку на Лісовій вулиці в Москві 7 жовтня 2006 року. Як основну слідство розглядає версію, пов'язану з професійною діяльністю журналістки.

За словами офіційного представника слідчого комітету, встановлено, що в кінці липня 2006 року Павлюченков за грошову винагороду отримав замовлення на організацію вбивства Політковської і створив злочинну групу, до якої увійшли троє братів Махмудових та інші особи. Маркін розповів, що потім підозрюваний Павлюченков доручив своїм підлеглим організувати спостереження за журналісткою і з'ясувати маршрути і час її щоденних пересувань по місту. У той момент він був начальником відділення 4-го відділу оперативно-пошукового управління ГУВС Москви, що займається зовнішнім спостереженням.

У подальшому Павлюченков придбав зброю, розробив план і визначив роль кожного із співучасників при підготовці і здійсненні вбивства, вважає слідство. Отримана інформація Павлюченкова і знаряддя вбивства були передані безпосередньому виконавцю Рустаму Махмудову та його співучасникам, які за кілька днів до злочину забезпечували стеження за пересуваннями Політковської. Скоївши вбивство Політковської в під'їзді її будинку на Лісовій вулиці, кілер вийшов з під'їзду і, сівши в авто, чекав його автомобіль ВАЗ 21043 біля метро «Смоленська», разом зі співучасниками злочину втік, повідомив представник відомства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.